آموزش و مهارتخوزستاندسته‌بندی نشده

سرپرست آموزش فنی و حرفه‌ای استان مطرح کرد اولویت فنی و حرفه‌ای، تبدیل فارغ‌التحصیلان به نیروهای کارآمد

سرپرست اداره‌کل آموزش فنی وحرفه‌ای خوزستان گفت: اولویت آموزش فنی و حرفه‌ای، تبدیل جوانان به ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی به نیروهای کارآمد است.


به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا،شهرام ملایی هزاروندی اظهار کرد: آموزش باکیفیت نیازمند تجهیزات و مواد مصرفی است اما به آموزش فنی و حرفه‌ای با این همه ظرفیت، پتانسیل و اهمیت آن در توسعه کارآفرینی و اشتغال بخش کوچکی از اعتبارات تعلق می‌گیرد و برای ارائه خدمات بهتر و به روز رسانی تجهیزات دچار مشکل است.
وی عنوان کرد: اولویت آموزش فنی و حرفه‌ای تبدیل جوانان به ویژه دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی به نیروهای کارآمد است. مهمترین آموزش در بین سایر آموزش‌ها، آموزش فنی و حرفه‌ای است چرا که منتهی به اشتغال می‌شود.
سرپرست اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان با اشاره به اینکه توسعه اشتغال از طریق مهارت‌آموزی صورت می‌گیرد، عنوان کرد: شغلی ایجاد نمی‌شود مگر اینکه مهارت وجود داشته باشد پس ضروری است پیوست سند اشتغال آموزش باشد.
ملایی هزاروندی بیان کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، پرهزینه، پرحوصله و تغییرپذیر هستند بنابراین باید به شرکای آموزشی توجه کنیم. با توجه به اینکه آموزش فنی و حرفه‌ای وظیفه خود را در مناطق شهری ادا کرده، پس نیاز است آموزش مهارتی به سمت مناطق کم برخوردار، مناطق محروم و روستایی سوق داده شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا