اخبار استخدامپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

مشاور عالی قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو های مسلح در نشست جهاد دانشگاهی تشریح کرد:مشوق ها و حمایت های جدید قرار گاه مهارت آموزی سربازان برای جوانان و دانش آموختگان

مشاور عالی قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو های مسلح در پیش نشست مهارت آموزی کارکنان وظیفه که توسط معاونت آموزی و کارآفرینی جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه سرباز، مهارت و اشتغال سه موضوع ملی برای ستاد کل نیرو های مسلح است گفت: در همین راستا همایش ملی مهارت آموزی نیرو های وظیفه 28 برای بحث و بررسی در سه موضوع سرباز، مهارت و اشتغال آذرماه در کشور برگزار می شود.

 

مشاور عالی قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو های مسلح در پیش نشست مهارت آموزی کارکنان وظیفه که توسط معاونت آموزی و کارآفرینی جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه سرباز، مهارت و اشتغال سه موضوع ملی برای ستاد کل نیرو های مسلح است گفت: در همین راستا همایش ملی مهارت آموزی نیرو های وظیفه 28 برای بحث و بررسی در سه موضوع سرباز، مهارت و اشتغال آذرماه در کشور برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار بازارکار، سردار موسی کمالی ضمن دعوت از دست اندرکاران موضوع مهارت و اشتغال سربازان برای شرکت در این همایش گفت: 950 مقاله برای چهارمین همایش ملی مهارت آموزی نیرو های وظیفه ارسال شده است که موضوع اصلی آن فرهنگ سازی برای “سرباز، مهارت و اشتغال” است.

وی در ادامه به اثرگذاری مثبت و منفی سربازی اشاره کرد و گفت: بسیاری از جوانان که مشغول کار و تولید در مناطق و روستاها هستند کار و تولید و مشغله قبلی را رها می کنند و ممکن است در آینده به کار و پیشه قبلی باز نگردند. برخی با زندگی و یا ادامه تحصیلات جدید در شهرها می پردازند، بنابراین سربازی ممکن است مسیر زندگی سربازان را تغییر دهد. به نظر می رسد این موضوع از ابعاد مختلف نیاز به بررسی و مطالعه دارد که پژوهشگران باید به آن بپردازند.

سردار موسی کمالی به آثار مثبت سربازی اشاره و تصریح کرد: سربازی در کنار تاثیرات منفی آثار مثبت فردی و اجتماعی  فراوانی دارد؛ سربازی استقلال فرد، تاب آوری سربازان را افزایش می دهد؛ سربازی موجب تقویت روحیه خودباوری، افزایش مسئولیت پذیری، نظم پذیری، توسعه سلامت روحی و جسمی جوانان می شود که می توان این اثرات را با مطالعات بیشتر به مردم و جامعه ارائه کرد که این موضوعات با سربازی تا چه حد معنی دار می شود. به جرات می توان گفت  کسانی که سربازی رفته اند هم در ازدواج و هم در کار و اشتغال موفق بوده اند و این را برخی مطالعات که بر روی یک هزار نفر انجام داده اند تائید می کند.

وی در پیش نشست مهارت آموزی کارکنان وظیفه که توسط معاونت آموزی و کارآفرینی جهاد دانشگاهی برگزار شد به اثرات اجتماعی سربازی اشاره کرد و گفت: سربازی می تواند بسیاری از مشکلات که حتی برخی از جوانان دهه هفتاد یا هشتادی با آن مواجه هستند حل کند؛ سربازی می آموزذ که وطن و پرچ یعنی چه؟ میهن دوستی، استقلال وطن و عرق به وطن را می آموزد و در واقع سربازی پلی از حالات رویاپردازانه به واقعیت اجتماعی در جامعه است.

مشاور عالی قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو های مسلح  با اشاره به اینکه سربازی حضور اجتماعی و کار تیمی را شکل می دهد گفت: سربازی نوعی ملت سازی است و کار گروهی، اشتغال و روحیه جمعی در سربازی شکل می گیرد و این چیزی است که آنهایی که با موضوع سربازی حرفه ای به دنبال حذف سربازی هستند اطلاع درستی از واقعیت و موضوع ندارند و این بحث ها را مطرح می کنند.

مشوق های خوب برای جوانان و دانش آموختگان سرباز

مشاور عالی قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو های مسلح در بخش دیگری از سخنان خود به راه اندازی قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو های مسلح اشاره و یادآور شد: خوشبختانه با تشکیل این قرارگاه اتفاقات خوب و میمونی افتاده و با مشارکت دستگاه های مختلف از جمله جهاد دانشگاهی مهارت های عمومی و تخصصی در عرصه ها و بخش های مختلف به سربازان آموزش داده می شود که می تواند برای اشتغال و بازارکار آنها بسیار مهم و ارزشمند باشد.

سردار کمالی بر نقش آفرینی وزارت ورزش و جوانان در کمک به این طرح اشاره و تاکید کرد: تلاش می کنیم شعار هر سرباز – یک مهارت تخصصی و پنج مهارت عمومی را محقق کنیم تا امکانات و بستر لازم برای اشتغال و کارآفرینی سربازان فراهم می شود. در همین راستا موضوع و مساله محوری را نیز برای سربازان فناور دنبال می کنیم و در گام اول برای دو هزار سرباز این موضوع را دنبال کرده ایم.

مشاور عالی قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو های مسلح با اشاره به اینکه طرح های مختلفی برای سربازان در موضوع مساله محوری و نیز در بحث توسعه شرکت های دانش بنیان دنبال می شود گفت: استفاده از سرباز نخبه و سرباز فناور با همکاری نیرو های مسلح و دستگاه ها اجرایی می شود. همچنین بخشی از سربازان طرح و پروژه تحقیقاتی در نیرو های مسلح می گیرند و می توانند دو تا 22 ماه کسری خدمت بگیرند. همچنین بخش سوم که بنیانگذار شرکت دانش بنیان و استارت آپ ها هستند می توانند خدمت خود را در شرکت یا استارت آپ خود بگذرانند و حدود 1500 نفر سالانه در این بخش حضور دارند. همچنین در بحث امریه نیز بعضا تا 30 تا 40 هزار نفر در امر سرباز معلم و بحث امریه بستر حضور سربازان را فراهم کرده ایم و این موضوع را همچنیان دنبال می کنیم.

وی به ایجاد14 هزار محیط کار واقعی برای سربازان اشاره کرد و گفت: سربازان در این محیط های واقعی مهارت و توانمندی ورود به بازارکار و اشتغال را کسب می کنند.

سردار کمالی از سه گواهی برای سربازان یاد کرد و گفت: گواهی پایان خدمت، گواهی عمومی و تخصصی و گواهی سابقه کار به سربازان ارائه و اعطا می شود و این امر در راستای سیاست های محوری نیروهای مسلح در کنار تامین امنیت جامعه و کشور عزیزمان ایران است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا