آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

پرداخت تسهیلات اشتغال ۱۵۰ میلیون تومانی به افراد واجد الاشرایط

بیش از ۲۹ هزار معلول دراستان یزد زندگی می‌کنند که مهمترین مطالبات آن‌ها مسکن و اشتغال است.

امروز ۱۲ آذر ماه به عنوان روز جهانی معلولان نامگذاری شده است.

در استان یزد نیز بیش از ۲۹ هزار نفر با انواع معلولیت‌ها در حال زندگی هستند. معلولان استان یزد داشتن مسکن و اشتغال را برای کاهش آلام و مشکلات خود بسیار موثر می‌دانند.

مدیرکل بهزیستی استان یزد  از حمایت از  خانواده‌های دارای معلول در راستای خانه دار شدن خبر داد.

ابهت افزود: اعطای تسهیلات ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومانی در قالب طرح نهضت ملی مسکن به خانواده‌های واجد شرایط یکی از اقدامات مهم در راستای مسکن دارشدن این خانواده‌ها است.

ابهت گفت: امسال ۵۳۲ واحد مسکونی در سراسر استان در شرف ساخت و تحویل وجود دارد که در همین راستا در ۶ ماهه اول امسال ۱۱۱ واحد مسکونی به واجدان شرایط تحویل داده شده است.

عزیزی کارشناس مسئول مسکن بهزیستی هم گفت: ۱۸ نفر از ایتام تحت پوشش بهزیستی استان یزد که فاقد مسکن بوده اند با تسهیلات ۱۲۵ میلیون تومانی و دیگر تسهیلات این سازمان توانسته اند خانه دار شوند.

معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال و مسکن بهزیستی استان یزد هم گفت: به افراد واجد شرایط تسهیلات اشتغال کم بهره ۱۵۰ میلیون تومانی پرداخت می‌شود.

کریمی افزود: به کارفرمایانی که افراد معلول را به کار گیرندنیز مشوق‌ها و تسهیلات متعددی اعطا می‌شود. البته در استان یزد کارگاه‌های اشتغالی فراهم شده برای معلولانی که فعالیت آنان بسیار تاثیر گذار و ارزشمند است.

نکته قابل توجه اینکه محصولات این کارگاه‌ها در یک نمایشگاه دائمی در خیابان سیدگلسرخ یزد برای فروش علاقه‌مندان عرضه شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا