پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

همه کارگران صنعت ساختمان بیمه می‌شوند

دکتر «عبدالملکی» در اردبیل خبر داد: در صورت اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی همه کارگران صنعت ساختمان بیمه می‌شوند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ماده ۵ قانون بیمه کارگران ساختمانی در مجلس در حال اصلاح است که در صورت تکمیل آن همه کارگران ساختمانی بیمه می‌شوند.

به گزارش بازارکار از روابط عمومی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اردبیل، دکتر «حجت‌الله عبدالملکی» در نشست شورای اداری استان اردبیل از اختصاص ۲۰۰ سری جهیزیه به افراد تحت پوشش بهزیستی این استان خبر داد و گفت: علاوه بر این یک هزار و ۷۰۰  متقاضی پشت نوبت بهزیستی استان اردبیل هم تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی به اختصاص سهمیه احداث یک هزار واحد مسکونی برای کارگران استان اردبیل اشاره کرد و افزود: تاکنون ۷۰۰ نفر ثبت‌نام کرده‌اند و بقیه افراد نیز پس از ثبت‌نام در صورت تأمین زمین مشمول این طرح خواهند شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه نسبت به احداث درمانگاه تأمین اجتماعی و مرکز نگهداری معلولان در شهرستان گرمی در صورت تحویل زمین مورد نیاز قول مساعد داد و خواستار حل مسئله استقرار نمایندگی ادارات در شهرستان تازه تأسیس انگوت شد.

عبدالملکی ضمن تأکید بر حل مشکل سرمایه‌گذاری کارخانه ظروف شیشه و پتروشیمی جم در شهرستان گرمی افزود: احداث این دو واحد صنعتی باید تا ۲ هفته آینده تعیین تکلیف شود و در ارزیابی مجدد اگر به هر دلیلی اجرای این طرح‌ها تأیید نشود، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید طرح‌هایی را جایگزین کند و با همان میزان اشتغال تا دو ماه آینده طرح جدید شروع شود.

در نشست شورای اداری استان اردبیل طرح‌های حمایتی و سرمایه‌گذاری و امور اجتماعی استان اردبیل با محوریت مسائل و مشکلات شهرستان گرمی و انگوت با حضور رئیس و اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و استاندار اردبیل بررسی و پیشنهادهای اجرایی تصویب شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا