اجتماعیزنجانزنجان- سردبیر

افزایش وام خوداشتغالی مددجویان بهزیستی استان زنجان

 مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: وام خوداشتغالی مددجویان در سال‌جاری از ۱۰۰ میلیون تومان به ۱۵۰ میلیون تومان برای هر فرد افزایش پیدا کرده‌ است.

به گزاش پایگاه خبری بازار کار، سیدسلمان حسینی، درباره افزایش وام خوداشتغالی ویژه مددجویان تحت پوشش بهزیستی در سال‌جاری، اظهار کرد: اخذ وام مددجویان بهزیستی یک سیاست برای تشویق مددجویان جهت ایجاد اشتغال، کارآفرینی و تولید است و اخد وام موحب قطع مستمری آن‌ها نمی‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از بهترین راه‌های توانمندسازی و کسب استقلال مالی و افزایش خودباوری در مددجویان است، افزود: وام خوداشتغالی مددجویان در سال‌جاری از ۱۰۰ میلیون تومان به ۱۵۰ میلیون تومان برای هر فرد افزایش پیدا کرده‌ است.

این مسئول با بیان اینکه میزان وام برای کارفرمایانی که به دلیل به کارگیری جامعه هدف سازمان بهزیستی در مراکز خود تا سقف اعتباری ۱۰۰ میلیون تومان امکان دریافت وام داشتند نیز به مقدار ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است، تصریح کرد: در خصوص اشتغال معتادان بهبود یافته نیز سازمان بهزیستی وام را به دو صورت وام خوداشتغالی و کارفرمایی به افراد پرداخت می‌کند.

حسینی ادامه داد: اگر فرد بهبود یافته از اعتیاد جواز کسب یا گواهی معتبر داشته باشد، می‌تواند وام ۱۵۰ میلیون تومانی را دریافت کند و اعطای وام کارفرمایی نیز در صورتی است که فردی که دارای کارگاه یا کارخانه است، می‌تواند از یک تا حداکثر ۲۰ نفر از معتادان بهبودیافته را مشغول به کار کند که بهزیستی به ازای هر معتاد بهبودیافته‌ای که مشغول به کار شود، وام را به کارفرما پرداخت می‌کند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان عنوان کرد: پذیرش افرادی که قابلیت آموزش و کارآفرینی دارند همچون زنان بی‌سرپرست و خودسرپرست، معلولان جویای کار قابل بازتوان، فرزندان ترخیصی و خانوارهای سرپرست تحت پوشش، تامین هزینه‌های جاری و لازم گروه‌های هدف تا رسیدن به مرحله کارآفرینی و خودکفایی، ارائه راهکارهای مناسب، تعاون و کمک به بخش‌های دولتی و خصوصی در روان‌سازی فعالیت‌های کارآفرینان از مواردی است که موسسات خیریه می‌توانند انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: بیمه کارفرمایی تا زمان بازنشستگی مددجویان توسط بهزیستی پرداخت می‌شود. همچنین از ابتدای سال‌جاری تاکنون نزدیک به ۲۰۰ نفر زن سرپرست خانوار، نزدیک به ۵۰۰ نفر دارای معلولیت و نزدیک به ۱۵۰ نفر معتاد بهبودیافته از اعتیاد، از طریق گروه‌های همیار، مشوق‌های بیمه‌ای، تسهیلات بلاعوض و … ایجاد اشتغال شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا