اجتماعیدسته‌بندی نشدهقوانین ومقررات کار

استاندار البرز: مدیران کم‌کار توبیخ می‌شوند

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: مدیران کم‌کار و منفعل در کارگروه اشتغال توبیخ می‌شوند چراکه با توجه به شعار سال ایجاد اشتغال و حمایت از تولید به ویژه دانش بنیان یک ضرورت است.

به گزارش ایسنا، مجتبی عبداللهی در کارگروه اشتغال استانبا بیان اینکه امسال پیرو منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی، مسئولیت خطیری را بر عهده داریم، افزود: مجموعه مدیران استان برای تحقق شعار سال باید کار و تلاش مضاعفی داشته باشند.
وی ادامه داد: ایجاد ۶۰ هزار شغل تا پایان سال ۱۴۰۱ مهمترین برنامه استان است و در این راستا کم‌کاری و بی توجهی هیچ مدیری پذیرفتنی نیست. عبداللهی گفت: انتظار می رود که با عزم و اراده ای قوی و با تبعیت از سیاست های دولت مردمی سیزدهم، این هدف برای اشتغال استان از میزان تعیین شده، فزونی یابد. وی افزود: البرز ظرفیت های فراوانی برای ایجاد اشتغال دارد چراکه اکنون در تمامی شهرک های صنعتی استان بدلیل پویایی و تحرک در تولید و صنعت، نیاز به نیروی کار است.
استاندار البرز گفت: ضرورت دارد با توجه به افزایش ۵۷ درصدی حقوق و دستمزد کارگران، تدابیر و مشوق های ویژه ای نیز برای کارفرمایان داشته باشیم.
وی افزود: باید رفع موانع و تسهیل امور تولید کنندگان و صنعتگران را با اهتمام ویژه ای دنبال کنیم تا بستر مناسبی برای جذب نیروی کار و پرداخت حقوق فراهم شود.
عبداللهی گفت: شهرک های صنعتی بویژه در شهرستان اشتهارد به امکاناتی همچون حمل و نقل مناسب و محلی جهت اسکان کارکنان نیاز دارند که این امکانات باید با نگاه ویژه ای مهیا شود.
وی افزود: از این پس مدیران ضمن حضور فعال در جلسات کارگروه اشتغال باید گزارش عملکرد خود را در این راستا ارائه دهند.
استاندار البرز گفت: عملکرد مدیران باید نمود عینی و مستندات لازم را داشته باشد چراکه درصدد هستیم نرخ بیکاری البرز را به ۷ درصد و کمتر از این مقدار، برسانیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا