پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

آغاز ثبت‌نام در جایزه البرز ۱۴۰۲ به منظور تقدیر از نخبگان

ثبت‌نام در رقابت علمی و سراسری جایزه البرز سال ۱۴۰۲ از امروز به مدت یک ماه آغاز شد.

آغاز ثبت‌نام در جایزه البرز ۱۴۰۲ به منظور تقدیر از نخبگان

ثبت‌نام در رقابت علمی و سراسری جایزه البرز سال ۱۴۰۲ از امروز به مدت یک ماه آغاز شد.

به گزارش بازارکار از ایسنا، همایش ملی «جایزه البرز ۱۴۰۲» در بخش نخبگان، با هدف تکریم اهالی علم و تجلیل از دانشمندان، فناوران، دانشگاهیان و حوزویان برتر سراسر کشور، طی مراسمی در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ برگزار ‌می‌شود.

بنیاد فرهنگی البرز در سال ۱۳۴۲ شمسی با هدف کمک به اشاعه فرهنگ کشور و تجلیل از مقام علمی دانشمندان و پژوهندگان برتر ایرانی و تشویق دانشجویان و دانش‌آموزان برگزیده و نوجوانان با استعداد ایرانی، از طریق اعطای «جایزه البرز» به همت مردی خیراندیش و نیک‌سیرت، زنده‌یاد حسینعلی البرز تأسیس و وقف شده که طی بیش از نیم قرن، چندین هزار نفر از نخبگان برتر علمی کشور را شناسایی و حمایت کرده و در قالب همایش‌های ملی و با حضور مقامات علمی و مسؤولین کشوری تشویق کرده است.

برای نخستین بار در فراخوان «جایزه البرز ۱۴۰۲»، بخشی تحت عنوان «دانشمند جوان برتر» لحاظ شده است که طی آن، تمامی دانشمندان جوان از سراسر کشور در بازه سنی زیر ۴۰ سال می‌توانند در گروه‌های علمی فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، هنر، کشاورزی و علوم پزشکی، با مطالعه آیین نامه این بخش و در صورت واجد شرایط بودن، در این رقابت شرکت کنند.

در فراخوان این دوره، دانشمندان جوان، فناوران، طلاب علوم دینی و دانشجویان می‌توانند از امروز، ۱۵ آذر ماه سال جاری با مراجعه به سایت جایزه البرز به نشانی www.alborzprize.ir (بخش جایزه نخبگان)، نسبت به دریافت و مطالعه آیین‌نامه جایزه البرز ۱۴۰۲ در هر بخش مبادرت ورزند و در صورت واجد شرایط بودن، در سامانه جایزه البرز ثبت‌نام کنند. با توجه به لزوم پالایش مستندات دریافتی و راستی آزمایی آنها از طریق استعلام از مراجع مربوطه و انجام داوری، این زمان به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود.

با پایان مهلت یک ماهه ثبت‌نام، آیین داوری و انتخاب نهایی از میان افراد واجد شرایط به تفکیک توسط هیات انتخاب جایزه البرز برگزار می‌شود و با انتخاب برندگان نهایی باسابقه‌ترین جایزه علمی کشور، از ایشان با اعطای گواهی جایزه البرز همراه با جوایز نقدی تقدیر به‌عمل می‌آید.

دانشجویان داوطلب در تمامی رشته‌ها شامل فنی و مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، هنر، کشاورزی و علوم پزشکی، از سراسر کشور در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی‌ارشد، دکتری عمومی، دکتری تخصصی و دکتری تخصصی بالینی از دانشگاه‌های دولتی، غیرانتفاعی و پژوهشگاه‌های تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ همچنین دانشگاه‌های آزاد اسلامی، پیام نور، فنی‌وحرفه‌ای، علمی و کاربردی و فرهنگیان، در صورت واجد شرایط بودن می‌توانند در این رقابت شرکت کنند. ضمن اینکه طلاب علوم دینی از حوزه‌های علمیه سراسر کشور نیز در همین بازه زمانی می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

در فراخوان «جایزه البرز ۱۴۰۲»، برای نخستین بار، علاوه بر حمایت‌هایی که در قالب جایزه به عمل خواهد آمد، از فناوران برتر با هدف توانمندسازی آنها به منظور رسیدن به محصولی دانش‌بنیان و ایجاد بازار برای آنها و تکمیل چرخه ملی نوآوری و تبدیل دارایی‌های فکری به ثروت، حمایتهای مادی و معنوی ویژه‌ای در قالب امکان ارائه دستاوردهای ایشان در نمایشگاه پیش‌بینی شده است. فرایند اجرای این نمایشگاه بدین ترتیب برنامه‌ریزی شده است که تعداد ۵۰ فناور حقیقی یا حقوقی از میان شرکت‌کنندگان در فراخوان «فناور برتر البرز» انتخاب شده و در نمایشگاهی که در بهمن سال جاری برگزار خواهد شد، محصول خود را در غرفه‌های مستقل معرفی می‌کنند. در این نمایشگاه، فناوران برتر توسط دبیرخانه علمی جایزه البرز داوری و انتخاب می‌شوند و در همایش ملی شصت و یکمین سال جایزه البرز، مفتخر به کسب این جایزه می‌شوند.

به نقل از  وبدا، همایش ملی شصت و یکمین سال جایزه البرز به همت «بنیاد فرهنگی البرز» و با همراهی «سازمان اوقاف و امور خیریه»، «بنیاد ملی نخبگان»، «وزارت علوم، تحقیقات و فناوری»، «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی»، «مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور» و «رسانه ملی» برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت جایزه البرز به نشانی www.alborzprize.ir (بخش جایزه نخبگان) ثبت‌نام کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا