زنجانزنجان- سردبیرشتاب دهنده ها

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استاندار زنجان: یک درصد تولید ناخالص کشور به فعالیت‌های علمی اختصاص دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای استاندار زنجان گفت: یک درصد تولید ناخالص کشور به فعالیت‌های علمی اختصاص دارد.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار، خلیل قاسملو در اختتامیه بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش فناوری و فن‌بازار استان زنجان، با بیان اینکه یک درصد تولید ناخالص کشور به فعالیت‌های علمی اختصاص دارد، اظهار کرد: این نسبت در کشورهای توسعه یافته ۵ درصد است.

وی افزود: منابع حاصل از نفت، تامین‌کننده ضریب تکنولوژی بوده و دلیل عمده توسعه نیافتن کشور این مسئله است. کشور توسعه پیدا نمی‌کند مگر اینکه به توسعه اقتصادی برسیم.

رئیس پارک علم و فناوری استان نیز در این مراسم اظهار کرد: تحقیقات و علم باید به تولید ثروت منجر شود؛ دانشگاه‌ها باید خروجی داشته باشند.

علی آذرپیوند عنوان کرد: امید است روزی برسد به سمتی برویم که شرکت‌ها به سمت دانشگاه‌ها، نمایشگاه‌ها و علم حرکت کنند.

همچنین معاون پارک علم و فناوری استان زنجان در ادامه مراسم با بیان اینکه پارک امسال ۵۰ غرفه داشتیم، گفت: دانشگاه زنجان بیشتر غرفه‌ها را به خود اختصاص داده بود.

احسان خواصی با اشاره به اینکه عموم مردم باید از دستاوردها اطلاع پیدا کنند، خاطرنشان کرد: بخش زیادی از انرژی برای نمایشگاه تهران صرف شد و هدف ما حمایت از شرکت‌های فناور و نقد و بررسی آنها در جهت دستیابی به اهداف اصلی نمایشگاه است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا