اجتماعیدسته‌بندی نشده

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی دزفول خبر داد؛ افزایش چشمگیر میزان تعهد اشتغال دستگاه‌های دزفول در سال جاری

 رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی دزفول گفت: میزان تعهد اشتغال تعیین شده برای ادارات دزفول در سال جاری با افزایش بسیار چشمگیری نسبت به سال گذشته مواجه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی ظفری ظهر امروز شنبه در نشست شورای اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان دزفول که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: امسال سهمیه اشتغال استان خوزستان ۶۰ هزار نفر تعیین شد اما تاکنون سهمیه شهرستان‌ها به صورت تفکیکی اعلام نشده است.
وی افزود: با این وجود برخی ادارات و دستگاه‌های این شهرستان با پیگیری از میزان تعهد اشتغال خود برای سال جاری اطلاع یافته‌اند و آمارها نشان می‌دهد که میزان تعهد اشتغال دستگاه‌ها و ادارات دزفول نسبت به سال گذشته با افزایش چشمگیری مواجه شده است.
رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی دزفول عنوان کرد: در حالی که میزان تعهد اشتغال دانشگاه علوم پزشکی دزفول در سال گذشته ۸ نفر بوده امسال میزان تعهد این دانشگاه به ۵۰۰ نفر افزایش یافته است. همچنین میزان تعهد اداره راه و شهرسازی ۱۳۰ نفر، کمیته امداد ۸۲۹ نفر و اداره میراث فرهنگی ۲۸۱ نفر و برای شیلات دزفول که در سال گذشته هیچ گونه تعهدی نداشت، امسال ۲۰ نفر تعهد اعلام شده است.
ظفری با تاکید بر اینکه استخدامی‌های دولتی درون هر دستگاه و اداره مشمول این سهمیه‌ها نیستند، تصریح کرد: میزان تعهد اعلام شده برای هر دستگاه در سامانه رصد صرفاً مربوط به اشتغال ایجاد شده آن دستگاه در حوزه بخش خصوصی از طریق صدور مجوز، پروانه، ارائه وام و تسهیلات و… است.
وی خواستار اهتمام ادارات و دستگاه‌ها پیرامون ایجاد اشتغال و ثبت تعهدات خود شد و گفت: سال گذشته با تلاش‌های صورت گرفته میزان تعهد اشتغال شهرستان دزفول به طور ۱۰۰ درصد محقق شد اما امسال با توجه به افزایش چندین برابری آمار تعهد، کار سختی در پیش رو داریم؛ لذا ضرورت دارد که ادارات و دستگاه‌ها از اکنون طرح‌های خود را آماده کنند تا به محض اعلام اعتبار نسبت به ثبت آنها و جذب اعتبار اقدام کنند.
ظفری گفت: ادارات شهرستان در صورت بروز هر گونه مشکل و اخلال در روند کاری خود در حوزه پیگیری تعهدات اشتغال با اداره کار شهرستان در تعامل و ارتباط باشند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا