اقتصادی و بازار سرمایهدسته‌بندی نشده

رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع دستی دستان ماندگار یزد مطرح کرد؛ هنرمندان صنایع دستی«کارآفرینانی» بزرگ اما غریب هستند

رحیمدل رئیس هیات مدیره انجمن صنایع دستی دستان ماندگار یزدگفت: هنرمندان صنایع دستی کارآفرینان بزرگی هستند که در سایه بی توجهی مسئولان به تنهایی و به صورت محدود در حال فعالیت هستند.

رحیمدل رئیس هیات مدیره انجمن صنایع دستی دستان ماندگار یزدگفت: هنرمندان صنایع دستی کارآفرینان بزرگی هستند که در سایه بی توجهی مسئولان به تنهایی و به صورت محدود در حال فعالیت هستند.
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هادی رحیمدل در گفتگو با خبرنگار یزدرسا،با بیان اینکه یک هنرمند از لحاظ فرهنگی وخلاقیت نسبت به خیلی از افراد جامعه دارای برتری هایی است اظهار داشت: هنر توانایی درمان بیماری و افزایش اعتماد به نفس را در یک نفر دارد که این موضوع عاملی برای تمایز فرد در جامعه خواهد بود.
وی ادامه داد:هنر توانایی ساختن، پرورش و تربیت یک فرد را دارد که باعث می شود یک فرد خودساخته و مستقل باشد و بدون اتکا به دیگران راه و مسیر خود را بپیماید.
رحیمدل با اشاره به صحبتهای مقام معظم رهبری ابراز داشت: مسئولان و متولیان امر باید تلاشی مضاعف به کارگیرند تا اقشار مختلف جامعه به سمت هنر سوق پیدا کنند زیرا در این صورت جامعه ما، جامعه ای متعالی خواهد بود که قابلیت حل بسیاری از معظلات را خواهد داشت.
وی ادامه داد: در صورت توجه به هنر و هنرمندان این افراد ، توانایی برطرف کردن بسیاری از مشکلات جامعه از جمله اشتغال را خواهند داشت زیرا که هنرمندان کارآفرینان بزرگی هستند که باخلاقیت و استعداد خود توانایی ایجاد اشتغال برای بسیاری از جوانان را دارند.
رحیمدل با ابراز تاسف از برخی کم لطفی ها نسبت به هنرمندان اظهار داشت: قدرت کارآفرینی هنرمندان مورد غفلت و بی توجهی مسئولان واقع شده است و در اکوسیستم اشتغال زایی کشور جای خالی آنها کاملا احساس می شود به همین دلیل لازم است مسئولان متولی در زمینه حل مشکل اشتغال به توانایی و ظرفیت های هنرمندان صنایع دستی توجه ویژه ای داشته باشند.
وی در مورد اینکه آیا بازار فروش صنایع دستی گستردگی لازم برای به دوش کشیدن باراشتغال جامعه را دارد نیز گفت: هر حرفه و شغلی را می توان با خلاقیت، پشتکار و استعداد رشد داد و با توجه به اینکه هنرمندان صنایع دستی این ویژگی ها را دارند مطمئن باشید اگر مسئولان توجه ویژه ای به این حوزه داشته باشند اتفاقات بزرگی به وقوع خواهد پیوست زیرا صنایع دستی جاذبه لازم برای جذب افراد را دارد.
رحیمدل با توجه به اینکه برای راه اندازی یک فعالیت اقتصادی در حوزه صنایع دستی به سرمایه کلانی نیاز نیست ابراز داشت: در حال حاضر هنرمندان و نقاشان زیادی هستند که در زمینه صنایع دستی ورود پیدا کرده و باعث ایجاد انگیزه در دیگران شده اند که این موضوع نشان از ان دارد که بازار صنایع دستی تا چه میزان قابلیت گسترش دارد.
رئیس هیات مدیره انجمن صنایع دستی دستان ماندگار یزد در پایان تصریح کرد: یکی دیگر از جذابیت های صنایع دستی که می تواند در گسترش بازار و ایجاد اشتغال در این حوزه نقش پررنگی داشته باشد کارگروهی افراد با یکدیگر می باشد که این موضوع باعث خلق ایده های جدید می شودکه این موضوع در گسترش بازار فروش نقش خواهد داشت.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا