پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهنوآوری و کارآفرینی

مدرس کارآفرینی: گرایش به خلاقیت، نوآوری از ویژگی‌های شخصیتی کارآفرینان است

مدرس کارآفرینی گفت: ذهن انسان قدرتی دارد که می‌توانید از آن برای ایجاد هر موقعیتی که می‌خواهید استفاده کند.

مدرس کارآفرینی گفت: ذهن انسان قدرتی دارد که می‌توانید از آن برای ایجاد هر موقعیتی که می‌خواهید استفاده کند.
مهسا ظهیریان در دوره آموزشی کارآفرینی و ایده‌پردازی با اشاره به اینکه ذهن رابط بین انسان و کائنات است، اظهار کرد: نگاه کارآفرینانه نعمتی است که ذهن خلاق محرک آن است.
وی با استناد به تعریف ایده کارآفرینی از زبان کارآفرینان مطرح جهانی، گفت: به تعریف پدر کارآفرینی ایران، کارآفرینی یعنی نوآوری خلق، تولید، جذب و بهره‌برداری از یک ارزش‌افزوده در حوزه اقتصادی و اجتماعی، نوسازی و گسترش محصولات، خدمات و بازارها، توسعه روش‌های جدید تولید و همچنین ایجاد سیستم‌های جدید مدیریت است.
ظهیریان با بیان اینکه کارآفرینی به نوعی یک ارزش آفرینی، تفکر، فرهنگ بوده و صرفا خود اشتغالی نیست، افزود: کارآفرین فردی است دارای ایده و فکر جدید که از طریق فرآیند ایجاد کسب و کار (کسب و کار خانگی، کسب و کار مجازی، کسب و کار در مغازه یا شرکت یا سازمان) توام با بسیج منابع و مخاطره مالی و اجتماعی، محصول یا خدمت جدیدی را به بازار عرضه خواهد کرد.
وی موفقیت را تغییر یک موقعیت به موقعیت دیگر دانست و اذعان کرد: هر کسب و کار سه ویژگی مهم دارد که خلاقیت، نوآوری مستمر و داشتن چشم‌انداز و رویا سه مولفه اصلی آن است.
مدرس کار آفرینی با بیان اینکه گرایش به خلاقیت، نوآوری از ویژگی‌های شخصیتی کارآفرینان است، اضافه کرد: خلاقیت پیش‌نیار نوآوری است.
ظهیریان در خصوص اینکه کدام ویژگی‌های شخصیتی کارآفرین را از دیگران متمایز می‌کند، تصریح کرد: جهت‌گیری در راستای فرصت‌ها، تمرکز بر فرصت‌ها تا منابع، هدف‌گرایی در دنبال کردن فرصت‌ها، رده‌بندی فرصت‌ها و اعتماد به نفس نشانه‌هایی از یک کارآفرین متمایز است. ‌
وی همچنین اعتماد به نفس، عزم، پایمردی را تعهدی خستگی‌ناپذیر برای پیروزی دانست و گفت: عزم غالبا موانعی را از سر راه بر می‌دارد که بسیاری از افراد آنرا دست نیافتنی می‌دانند.‌
مدرس کارآفرینی با بیان اینکه نیاز به استقلال عاملی است که سبب می‌شود تا کارآفرینان به اهداف و رویاهای خود دست یابند، اظهار کرد: میل به استقلال مانع نمی‌شود که کارآفرین تیم قوی تشکیل ندهد؛ کارآفرینان موفق معمولا دارای تیم‌های کار آزموده و و دارای انگیزه هستند که آنها را در کنترل، رشد و توسعه پروژه‌های اقتصادی یاری می‌دهند.
مشاور و مدرس کارآفرینی در خصوص دیگر ویژگی‌های کارآفرین موفق، گفت: کارآفرینان تازه کار با نوعی عدم قطعیت مواجهند. تغییرات پیوسته باعث ابهام و تنش در کار و موجب افزایش عدم قطعیت می‌شود. مایه رشد کارآفرینان موفق، هیجان از وجود ابهام است از این‌رو امنیت شغلی و بازنشستگی معمولا برای آنان معنایی ندارد. ‌
ظهیریان اصلی‌ترین ویژگی شخصیتی کار آفرین را نیاز به موفقیت برشمرد و خاطرنشان کرد: مردم دو گروهند، دسته‌ای که فرصت‌ها آنها را به چالش می‌خوانند و برآنند که کارهای دشوار انجام دهند تا به هدف‌شان برسند و دسته دیگر که بی‌توجه از کنار فرصت‌ها و مسائل می‌گذرند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا