آموزش های مهارتی و تخصصیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

اقدامات در حوزه گردشگری دسترس پذیر در حال نتیجه دادن است

معاون گردشگری کشور با تاکید بر ضرورت فرهنگسازی در خصوص گردشگری دسترس پذیر در حوزه ضوابط میراث فرهنگی، گفت‌: فرهنگ سازی و باور به این مسئله در وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و در میز گردشگری دسترس پذیر همواره مورد توجه بوده و خواهد بود.

به گزارش بازارکار به نقل از وزارت میراث فرهنگی، معاون گردشگری کشور در رویداد ملی اپراتور گردشگری دسترس پذیر با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص گردشگری دسترس پذیر، اظهار کرد: خوشبختانه اقداماتی که اخیرا در حوزه گردشگری داخلی و توسط فعالان این حوزه انجام شده، در حال به بار نشستن و نتیجه دادن است.
وی با اشاره به ضرورت انجام اقدامات لازم در راستای تسهیل سفر برای جامعه ذی‌نفع، افزود: تسهیل سفر به معنای فعال شدن ظرفیت های یک جامعه و کمک ذی‌نفعان است.
شالبافیان همچنین با بیان اینکه برای مناسب سازی در ابتدا باید فرهنگ سفر و شکل گیری مطالبه و ترویج سفر با مشارکت فعالان مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: باید توجه داشت که نمود این فرهنگ سازی باید در ضوابط حوزه گردشگری مشخص شود.
معاون گردشگری کشور همچنین با بیان اینکه الزام به بازنگری ضوابط گردشگری متناسب با نوع خدماتی که در جامعه ارائه می‌شود، در دستور انجام است، اظهار کرد: این سوال مهمی‌ست که ما برای بازنگری ضوابط باید چه کنیم و از چه کسانی مشاوره بگیریم؟
وی افزود: اداره کل سرمایه گذاری مکلف شده در زمان ارزیابی و تخصیص اعتبارات این مسئله را مورد توجه قرار دهد و اعضای میز گردشگری نیز این فرصت را داشته باشند تا با ادارات کل، موضوعات خود را مطرح کرده و مطالبات خود را مطرح کنند.
شالبافیان با بیان اینکه در بازنگری دستورالعمل تبصره ۱۸ برای اعطای تسهیلات برای فعالان گردشگری مطالبات جامعه معلولان نیز مورد توجه بوده، گفت: مناسب‌سازی و استانداردسازی خودروها و دیگر موارد مرتبط با حوزه حمل‌ونقل در این زمینه همواره مورد توجه بوده است.
وی در خصوص اقدامات انجام شده توسط اپراتور گردشگری دسترس پذیر در منطقه آزاد کیش، گفت: این برنامه نمادی از ارزش‌گذاری شهرها در خصوص تطبیق خدمات ارائه شده متناسب با نیازهای گروه و اقشار مختلف جامعه است و این موضوع باید همواره الگوسازی شود.
شالبافیان با اشاره به ضرورت بروزرسانی و استخراج شاخص ها و نقاط قوت و ضعف های احتمالی و جبران آنها در برنامه های آتی تاکید کرد: در ماه آینده در شهرهای دیگر این اقدامات را با ارتقای خدمات برگزار خواهیم کرد. باید توجه داشته باشیم که میز گردشگری دسترس پذیر باید به صورت سختگیرانه نکات قوت و ضعف را بررسی کند.
وی در پایان با تاکید بر ضرورت مناسب سازی در راستای گردشگری دسترس‌پذیر، افزود: فرهنگ سازی و باور به این مسئله در وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و در میز گردشگری دسترس پذیر همواره مورد توجه بوده و خواهد بود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا