اجتماعیاقتصادی و بازار سرمایهدسته‌بندی نشدهکرمان

دادستان کرمان: مشکل معدن مس درآلو حل و اشتغال هزار جوان فراهم شد

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از حل مشکلات پیش روی معدن مس درآلو با تدبیر قضایی خبر داد و گفت: با این اقدام زمینه اشتغال یک هزار نفر فراهم شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، دادخدا سالاری روز یکشنبه در نشست اقتصاد مقاومتی در محل دادسرای عمومی و انقلاب کرمان افزود: توسعه اشتغال اقدام مهم پیشگیرانه از وقوع جرم است و نقش بسیار مهمی در کاهش جرایم دارد.
وی خاطرنشان کرد: حل مشکلات کشور در گرو روحیه جهادی و انقلابی مسئولان کشور، به عبارتی بسیجی عمل کردن، حمایت از تولید داخل، نگاه به درون کشور و قطع امید از خارج از کشور در تصمیم گیرندگان و مسئولان اجرایی است.
مدعی العموم در استان کرمان با تاکید بر اینکه حمایت از تولید باید از سطح شعار به عمل تبدیل شود اظهارداشت: گاهی توسط مجریان شعارهای خوبی در حمایت از تولید داده می شود اما در مرحله عمل از باب مصلحت‌اندیشی و بهانه های مختلف شانه از زیر بار مسئولیت خالی می کنند و تولید کننده را رها می سازند.
سالاری با اشاره به اینکه متاسفانه در کشور ما نفع و سودهای میلیاردی در واردات و ضرر و مشکلات در تولید است، ادامه داد: تولیدکنندگان به عنوان سرداران و سربازان بی ادعای جنگ اقتصادی، بی دفاع و شکننده در معرض هزاران تیر و ترکش داخلی و خارجی هستند و باید هم در جبهه داخلی و هم در جبهه خارج ، برای دفاع از کشور بجنگند.
وی یادآور شد: رانت، قاچاق، واردات، قوانین دست و پاگیر اداری و مغایر، تعدد مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی برای امر تولید و عدم قوانین حمایتی با ضمانت های اجرایی کیفری مشکلات بنیادی عرصه تولید هستندکه باید برای حل آنها فکر اساسی صورت گیرد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: امروز قوه قضاییه با درک شرایط ویژه کشور و لزوم حمایت از تولید و سرمایه گذاری در کشور بار و مسئولیت برخی سازمان ها و دستگاه های اجرایی که بایستی حامی تولید باشند اما در مسیر تولیدکنندگان مانع ایجاد می کنند را بر دوش گرفته و توانسته بخوبی بخش زیادی از این مشکلات را رفع کند که این اقدام، مراتب تقدیر تولیدکنندگان از دستگاه قضایی را نیز به دنبال داشته است.
در این نشست دکتر علی رستمی مدیرعامل شرکت ملی مس ایران از اتخاذ تصمیم های راهگشا در حل مشکلات معدن مس درآلو خبر داد و گفت: با رفع مشکلات این کارخانه زمینه اشتغال یک هزار نفر فراهم می شود.
وی یادآور شد: حدود ۹۰ درصد تجهیزات این معدن نصب شده بود و ادامه این کار منوط به تامین آب مورد نیاز آن بوده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا