پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

از ابتدای سال جاری صورت گرفته است؛ تأسیس ۲۰۰ شرکت دانش بنیان کشاورزی در کشور

معاون دفتر فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور گفت: با اضافه شدن ۲۰۰ شرکت به شرکت‌های دانش بنیان بخش کشاورزی تعداد این شرکت‌ها به ۵۰۰ مورد رسیده است.

 تأسیس ۲۰۰ شرکت دانش بنیان کشاورزی در کشور

معاون دفتر فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور گفت: با اضافه شدن ۲۰۰ شرکت به شرکت‌های دانش بنیان بخش کشاورزی تعداد این شرکت‌ها به ۵۰۰ مورد رسیده است.

به گزارش  بازارکار از مهر ، محمدرضا صفرنژاد ظهر دوشنبه در مراسم بزرگداشت روز پژوهش و تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورزی و منابع طبیعی استان قزوین از رشد ۲ و نیم درصدی سهم بخش کشاورزی از شرکت‌های دانش بنیان خبر داد و اظهار کرد: سهم بخش کشاورزی از شرکت‌های دانش بنیان کشور از چهار درصد به ۶.۵ درصد رسیده است.

وی همچنین از افزایش بیش از ۶۵ درصدی شرکت‌های دانش بنیان در بخش کشاورزی خبر داده و افزود: با اضافه شدن ۲۰۰ شرکت به شرکت‌های دانش بنیان بخش کشاورزی در سال جاری تعداد این شرکت‌ها به ۵۰۰ مورد رسیده است.

معاون دفتر فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کشور بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته سهم بخش کشاورزی از شرکت‌های دانش بنیان کشور باید به ۲۰ درصد برسد.

صفرنژاد از برنامه ریزی برای راه‌اندازی ۱۰ پارک یا دهکده فناوری بخش کشاورزی در کشور خبر داده و عنوان کرد: تا به امروز ۵ پارک راه اندازی شده که یک مورد آن در استان قزوین است.

وی تاکید کرد: فرآیند ثبت اختراع برای شرکت‌ها نیز تسهیل شده تا از این پس پژوهشگران و محققان بخش کشاورزی و منابع طبیعی و همچنین واحد فناور درگیر مراحل بروکراسی نباشد.

این مسئول در پایان با بیان اینکه درصد تولید ناخالص ملی به تولیدات شرکت‌های دانش بنیان بخش کشاورزی اختصاص پیدا کند، یادآور شد: ۸۰۰ نیاز فناورانه در حوزه کشاورزی و زیربخش‌های مختلف این حوزه شناسایی شده و امیدواریم شرکت‌های دانش بنیان برای رفع آن مطالعه و خروجی مناسب را داشته باشند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا