آذربایجان شرقی-سردبیرتسهیلاتگزارش روز آذربایجان شرقی

تخصیص 2632 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به آذربایجان‌شرقی

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی دو هزار و 632 میلیارد تومان تسهیلات برای نخستین بار در آذربایجان شرقی به منظور ایجاد اشتغال تخصیص یافته است.

یونس طاهری در گفت‌وگو با بازارکار با اشاره به جزئیات تسهیلات اشتغالزایی، گفت: این تسهیلات نخستین بار از بند ب تبصره 16 قانون بودجه سال 1401 و با نرخ سود 4 درصد در راستای حمایت از طرح‌های خود اشتغالی و کارفرمایی پرداخت می شود.

وی افزود: تسهیلات جدید اشتغالزایی از طریق 9 دستگاه اجرایی و نهادهای حمایتی اعم از بنیاد شهید و امور ایثارگران، بنیاد برکت، بسیج سازندگی، پارک علم و فناوری، بنیاد علوی مهارت آموزی کارکنان وظیفه، میراث فرهنگی و صنایع دستی، جهاد کشاورزی و ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی ( شرکت های تعاونی ) پرداخت می‌شود.

طاهری اضافه کرد: در این طرح ها برای انفرادی 150 میلیون تومان و برای کارفرمایی 4 میلیارد تومان پرداخت خواهد شد.

به گفته مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی، توزیع شهرستانی این تسهیلات بر اساس شاخص های جمعیت و مناطق محروم و نرخ بیکاری شهرستان های استان صورت گرفته و به دستگاه ها و نهادهای حمایتی و فرمانداران محترم سراسر استان ابلاغ گردیده است .

وی با بیان این‌که سهم شهرستان مراغه از این تسهیلات 127 میلیارد تومان می باشد، افزود: فرآیند استفاده از تسهیلات بند ب تبصره 16 از طریق ثبت نام در سامانه جامع تسهیلات کشور شروع و طرح های انفرادی توسط دستگاه و نهاد حمایتی و طرح های کارفرمایی با تصویب کمیته های هماهنگی اشتغال شهرستان ها به بانک های عامل مشخص شده در شهرستان ها معرفی خواهند شد.

وی توضیح داد: پس از تکمیل مدارک لازم و پرونده متقاضیان گرامی توسط بانکهای مربوطه قابل پرداخت می باشد که بلافاصله کمیته های نظارت شهرستانها و استان نیز نظارتهای شایسته را معمول و در سامانه نظارتی سانار ثبت خواهند کرد.

طاهری افزود: تسهیلات اشتغال زایی بند ب تبصره 16 در آذربایجان شرقی از طریق 18 بانک عامل پرداخت می شود.

وی خاطرنشان کرد: بهره مندی کلیه مردم تلاشگر استان از این تسهیلات فرصت بسیار مناسبی است تا بتوانیم گامهای مؤثری در جهت افزایش تولید و خدمات و حمایت از بنگاههای اقتصادی بخشهای خصوصی و تعاونی و توانمند سازی مردم عزیز مناطق محروم برداریم.
اینم خبر خوبیه

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا