اجتماعیاقتصادی و بازار سرمایهدسته‌بندی نشدهقزوین

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قزوین: افزایش حقوق کارگران نشانگر نگاه ویژه وزارت کار به این قشر است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: امسال حقوق کارگران حدود ۶۰ درصد افزایش یافت که نشانگر توجه ویژه وزارتخانه به این قشر از جامعه است.

عین الله کشاورز ترک روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال جاری حقوق کارگران با توجه به اهمیتی که دولت برای ارتقای رفاه حال کارگران قایل است، افزایش چمشگیری یافت.
وی گفت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با این افزایش حقوق که هزینه و فشار بسیار زیادی را بر او و وزارتخانه وارد کرد نشان داد نگاه ویژه‌ای به کارگران دارد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین با تاکید بر اجرای عدالت در جامعه کارگری، افزود: طبق فرمایش ائمه اطهار(ع) عدالت، همه چیز یک سرزمین است و ما تلاش می کنیم این مهم را در میان جامعه کارگری برقرار کنیم و نگذاریم حتی یک مورد حق کارگران ضایعه شود.
این مسوول افزود: رعایت قانون در اجرای روابط و قراردادهای کارگری و کارفرمایی ضروری و لازم است ولی گاهی واسطه ها با القای تفکرات، مبانی و داده های غلط برای سود حداکثری خود تلاش و دست اندازی می کنند و قراردادهایی را با کارگران منعقد می کنند که ناعادلانه است و باید با آنها برخورد شود.
وی اضافه کرد: این قبیل افراد در سال های گذشته مشکلاتی را ایجاد کرده و دستگاه های نظارتی را بر عملکرد این اداره حساس ساخته اند و باید فرایندهای اداری را مدیریت کنیم تا حق کارگران دچار آسیب نشود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین در ادامه از شرکت ها و واحدهای تولیدی استان درخواست کرد در کاربرد دقیق عنوان های شغلی کارگران اهتمام داشته باشند.
وی افزود: در برخی موارد برای یک کارگر که حساس ترین کار یک شرکت را انجام می دهد کارگر ساده قید می شود که این اجحاف در حق کارگران است و سعی می کنیم با همکاری بین دستگاهی از جمله تامین اجتماعی برای اصلاح این موارد اقدام شود.
استان قزوین ۱۶۰ هزار کارگر و سه هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی دارد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا