آموزش و مهارترویدادهاکسب و کارهای نوپامازندرانمازندران- سردبیر

برگزاری اولین جشنواره فن‌بازار تخصصی پوشاک بانوان در مازندران

رئیس جهاد دانشگاهی مازندران، از برگزاری اولین فن‌بازار تخصصی پوشاک با حضور فعالان و نوآوران پوشاک مازندران در مرکز نمایشگاهی بین‌المللی نیاوران ساری خبر داد.

به گزارش خبرنگاربازارکار ، مهندس محمد رضا شافعیان رئیس جهاد دانشگاهی مازندران در گفت‌وگو با روابط عمومی این واحد، اظهار کرد: اولین جشنواره فن‌‌بازار تخصصی پوشاک بانوان مازندران عصر روز دوشنبه ۲۸ آذر ماه با حضور مسئولان استان افتتاح و تا ۲ دی ماه ۱۴۰۱ در مرکز نمایشگاهی بین‌المللی نیاوران، ادامه دارد.
وی با بیان اینکه این جشنواره از ساعت 16 الی 22 و با حضور فعلان حوزه پوشاک بانوان، برگزار می‌شود، افزود: تا کنون بیش از 35 فعال حوزه طراحی در زمینه پوشاک مازندران اعم از مشاغل، مجلسی و اجتماعی در این جشنواره فن‌بازار پوشاک که همزمان با نمایشگاه چله‌شو برگزار می‌شود نام نویسی کردند و از فردا در محل نمایشگاه مستقر خواهند شد.
شافعیان با بیان اینکه در این فن‌بازار نوآوری‌های خیاطان استان در زمینه پوشاک بانوان به معرض نمایش گذاشته و تا کنون در زمینه مسابقات طراحی نیز آثاری به این دبیرخانه ارسال شده است، اظهار کرد: از اتحادیه پوشاک در استان و مدیران فروشگاه‌ها، تولیدکنندگان پوشاک بانوان، مدیران ادارات، سازمان‌ها و دستگاه‌ها دعوت می‌کنیم برای بهره‌گیری از این ظرفیت از این جشنواره بازدید کنند.
وی افزود: این جشنواره با حمایت اداره کل امور زنان و خانواده استانداری مازندران با هدف ایجاد شبکه کسب و کارهای مرتبط با پوشاک، شناسایی پیشرانهای مرتبط با زنجیره ارزش پوشاک، تعامل با پیشرانهای ملی و صاحب برند جهت توسعه این صنعت در استان، ایجاد فن بازار و توانمندسازی تجاری صاحبان مشاغل خرد و خانگی و بازارسازی بر اساس ظرفیت‌های منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی با توجه به کیفیت و استانداردهای جهانی و توسعه صنایع خلاق و نوآوری در زمینه پوشاک برگزار می‌شود.
رئیس جهاد دانشگاهی مازندران، ارتقاء طراحی و ارزشهای بومی و ملی در هویت و پوشش جامعه ایرانی، بکارگیری و اشاعه نمادها، نشان‌ها و مولفه‌های هویت اسلامی، ایرانی درعرصه مد ولباس و سبک زندگی، ترغیب و تشویق فعالان طراحی و دوخت لباس به ارائه محصولات فاخر و نوآور و الگوسازی رویدادهای نوآوری و تجاری سازی در توسعه صنعت پوشاک از دیگر اهداف این جشنواره است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا