آموزش عالیاجتماعیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

افتتاح مرکز رصد فرهنگی و اجتماعی آموزش عالی ایران

مراسم افتتاح مرکز رصد فرهنگی و اجتماعی آموزش عالی ایران به مناسبت هفته پژوهش با حضور معاونان پژوهشی و فرهنگی وزارت علوم در مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار بازار کار به نقل از مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، به مناسبت هفته پژوهش مراسم افتتاح مرکز رصد فرهنگی و اجتماعی آموزش عالی ایران با حضور دکتر صالحی؛ معاون پژوهشی و دکتر کلانتری؛ معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رؤسای مراکز پژوهشی و صاحبنظران و پژوهشگران برگزار می‌شود.

مرکز رصد اجتماعی و فرهنگی آموزش عالی ایران در سال ۱۴۰۰ از سوی مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به منظور رصد و پیگیری وضعیت شاخص‌های اجتماعی و فرهنگی در حوزه آموزش عالی ایران شکل گرفته و بنا دارد با علم به گذشته و اکنون، به درکی از وضعیت این شاخص‌ها در آینده به منظور سیاست‌گذاری بهتر برسد. این مرکز، همانند سایر رصدخانه‌ها (Observatories)، نهادی است که نَه‌تنها واقعیت‌های اجتماعی و فرهنگی در آموزش عالی ایران را مشاهده و رصد می‌کند، بلکه روندها و گرایش‌ها در این زمینه را نیز شناسایی کرده و ضمن نظارت بر سیاست‌های کنونی آموزش عالی ، به تولید راهبردهایی برای بهبود آموزش عالی و در نتیجه تأثیرگذاری بر سیاست‌های آموزش عالی کشور در ابعاد اجتماعی و فرهنگی کمک می‌کند. مرکز رصد فرهنگی و اجتماعی آموزش عالی سامانه‌ای برای یکپارچه‌سازی تدوین داده‌های پیمایشی و تحلیل آن‌ها در حوزه آموزش عالی است که به همت مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی راه اندازی شده است.

این مراسم روز یکشنبه ۴ دی ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷ در محل تالار فارابی مؤسسه فرهنگی و اجتماعی با حضور با حضور دکتر صالحی؛ معاون پژوهشی و دکتر کلانتری؛ معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رؤسای مراکز پژوهشی و صاحبنظران و پژوهشگران برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این مراسم به آدرس پاسداران، خیابان مؤمن‌نژاد (گلستان یکم)، پلاک ۱۲۴، مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی مراجعه کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا