آموزش های مهارتی و تخصصیپارک های علم و فناوریدسته‌بندی نشده

طرح دستیار فناوری دانشجویان استان قم آغاز به کار کرد طرح دستیار فناوری با امضای تفاهم‌نامه میان پارک علم و فناوری استان و روسای 8 دانشگاه استان در قم آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری استان قم، عصر امروز طی مراسمی که در دانشگاه قم برگزار شد، «طرح دستیار فناوری» با امضای تفاهم نامه میان پارک علم و فناوری و روسای 8 دانشگاه استان قم آغاز به کار کرد.

رییس پارک علم و فناوری استان قم با بیان اینکه مصوبات و آیین نامه های این طرح از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ شده و قرار است به مدت 6 ماه از مرداد تا پایان دی ماه 1401 با همکاری دانشگاه ها و پارک علم و فناوری استان اجرا شود گفت: افزایش مهارت ها و استعدادها، ایجاد فرصت های شغلی برای دانشجویان و افزایش اثربخشی فارغ التحصیلان و جلوگیری از خروج نخبگان و تقویت شرکت های دانش‌بنیان با تامین نیروی انسانی متخصص از جمله مهمترین اهداف طرح دستیار فناوری عنوان شده است.
سیدحسین اخوان علوی با اشاره به بیکاری 40 درصدی فارغ التحصیلان دانشگاهی گفت: تنها راه پیشرفت کشور از بستر رشد و توسعه علم و فناوری امکان پذیر است.
وی توسعه فناوری را بدون حضور دانشگاه ها را غیر ممکن دانست و افزود: قطعا یکی از اهداف مهم طرح دستیار فناوری مهارت آموزی و ترویج فناوری در فرایند آموزشی است و دانشگاه ها باید با درک این موضوع در فرهنگ سازی و معرفی این طرح برخورد فعال داشته باشند.
رییس پارک علم و فناوری استان قم با تاکید بر ضرورت همراهی دانشگاه‌های استان با زیست بوم فناوری گفت: برای توسعه استان نیاز به جهاد فناوری داریم.
اخوان علوی با اشاره به این‌که مخاطبان این طرح دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا هستند گفت: وظایف محوله به دانشجو در قالب طرح6 ماهه دستیار فناوری منطبق بر تخصص متقاضی است و از قوانین دوره کارآموزی تبعیت کرده و دانشجویان دکترا پس از پایان نیم سال چهارم، کارشناسی ارشد پس از پایان نیم سال دوم و کارشناسی پس از پایان نیم سال ششم می توانند متقاضی ثبت نام در این طرح باشند.
وی به حمایت مالی دانشجویان پذیرفته شده و اشتغال یافته در این طرح اشاره کرد و گفت: دانشجویان مقطع دکترا مبلغ 18 میلیون تومان، کارشناسی ارشد مبلغ 12 میلیون تومان و کارشناسی مبلغ 6 میلیون تومان به ازای 300 ساعت کار در 6 ماه از پارک های علم و فناوری حقوق دریافت می کنند.
رییس پارک علم و فناوری استان قم برخورداری از رزومه و کارت دانشجویی معتبر از مهمترین شرایط دانشجویان برای بهره مندی از این طرح عنوان کرد و گفت: واحدهای فناور در صورت به کارگیری نیروهای دانشجویی از تسهیلات وام، اختصاص فضای بیشتر، افزایش سقف امتیازات سالانه و سایر حمایت‌های مورد نظر برخوردار می‌شوند.
وی با تاکید براینکه گواهی پایان دوره دستیاری فناوری به دانشجویان موفق در این طرح اعطا می شود، گفت: دانشجویان و واحدهای فناور می‌توانند برای ثبت نام تا پایان 20 خردادماه سال جاری به سامانه دستیار فناوری به نشانی : www.parkintern.ir مراجعه کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا