اجتماعیاصفهاناصفهان- سردبیرتسهیلاتنواحی و شهرک های صنعتی

هزار و پانصد میلیارد تومان تسهیلات برای شرکت ذوب اهن تصویب شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان از تصویب هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای شرکت ذوب آهن اصفهان به منظور تامین ریل خطوط آهن و پشتیبانی از این واحد صنعتی خبر داد.

امیررضا نقش  در جلسه بررسی واحدهای صنعتی در استانداری با اشاره به پیگیری برخی مشکلات شرکت ذوب آهن اصفهان در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان افزود: این شرکت باتوجه به تأمین ریل کشور از وزارت راه طلبی دارد که این طلب بالغ بر یکهزار میلیارد تومان است.

معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری اصفهان افزود: برای وصول این طلب از محل اعتبارات تسهیلات سفر ریاست جمهوری در قالب ماده ۵۶ مبلغ یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان، برای توسعه ریلی کشور و پشتیبانی از پروژه ها آینده این شرکت مصوب کردیم.

وی تأمین نقدینگی را یکی از چالش‌های صنعت فولادسازی کشور دانست و گفت: طبق مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان این تسهیلات از طرف بانک صادرات در اختیار شرکت ذوب آهن اصفهان قرار خواهد گرفت تا با این تأمین نقدینگی بتواند ریل کشور را همانند سالهای گذشته تأمین کند و خط ریل این شرکت به ظرفیت واقعی خود دست یابد.

معاون استاندار اصفهان به تثبیت اشتغال برای ۱۲ هزار نفر با این مصوبه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شرکت ذوب آهن اشاره کرد و گفت: ذوب آهن تقاضای تعیین تکلیف بدهی های جاری با بیمه تأمین اجتماعی را داشت که در ستاد تسهیل مطرح و با همکاری و همراهی تأمین اجتماعی استان تقسیط بدهی های گذشته و تقسیط پرداختی های جاری این شرکت انجام شد

وی اظهار داشت: بمنظور تأمین نقدینگی بیشتر برای شرکت ذوب آهن درزمینه ضمانت نامه‌های گمرکی این شرکت (که سررسید آنها یک تا ۲ ماه آینده است) در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مقرر شد؛ گمرک ایران مهلت یک ساله ای را مجدد برای ضمانت نامه‌های ترخیص کالا از گمرک برای این شرکت موافقت کند.

معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری اصفهان با اشاره به اهمیت تأمین انرژی پایدار در صنعت فولادسازی کشور، خاطر نشان کرد: هزینه‌های انرژی گاز شرکت ذوب آهن به یک باره افزایش یافت که باعث ایجاد نگرانی‌هایی در این خصوص شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان افزود: باتوجه به اینکه شرکت ذوب آهن مجتمعی از کارخانه‌های متنوع از قبیل کُک‌سازی، آهک، نیروگاه، احیا و کوره بلند است که به‌صورت مستقل از یکدیگر فعالیت می کنند مصوبه ای را در جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در این زمینه داشتیم.

وی اظهار کرد: در این مصوبه مقرر شد شرکت ملی گاز ایران نسبت به تفکیک مصرف انرژی گاز در شرکت ذوب آهن با تعرفه‌های تفکیکی اقدام کند؛ که به نظر می رسد با این راهکار بدهی‌های شرکت ذوب آهن با شرکت ملی گاز تسویه شود.

ذوب آهن اصفهان در ۳۰ کیلومتری غرب اصفهان و در شهرستان لنجان قرار دارد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا