اجتماعیاصفهاناصفهان- سردبیراقتصادی و بازار سرمایه

120هزار پرونده به نظام مالیاتی استان اصفهان اضافه شد

مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان گفت: ۱۲۰ هزار پرونده به نظام مالیاتی این استان با اجرای قانون پایانه های فروشگاهی اضافه شد و تعداد پرونده های اصفهان از ۲۲۹ هزار پرونده به ۳۴۹ هزار پرونده رسید.

عباس مزیکی در جمع اعضای شوراهای اسلامی استان اصفهان اظهار داشت: در سالهای گذشته اطلاعات دقیقی از دستگاه های کارتخوان وجود نداشت اما از اواخر سال گذشته و امسال ساماندهی این دستگاه‌ها انجام شد.

وی افزود: همه دستگاه‌های کارتخوان موجود در استان تعیین تکلیف شدند و حدود ۹ میلیون دستگاه هم قطع شد.
مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان ادامه داد: در زمان حاضر گردش های مالی خوب و فوق العاده ای در سامانه های فروشگاهی مشاغل وجود دارد و امسال مالیات مشاغل افزایش پیدا خواهد کرد.
وی با بیان اینکه وصول مالیات در توزیع ثروت تاثیر دارد اضافه کرد: باید از هر کسی که درآمد بیشتری دارد، مالیات بیشتری دریافت شود تا توزیع ثروت انجام شود.
مزیکی گفت: سه هزار و ۶ میلیارد تومان عوارض آلایندگی و مالیات بر ارزش افزوده در هشت ماهه سال گذشته در استان اصفهان توزیع شد که از این مقدار ۶۹۶ میلیارد تومان به عوارض آلایندگی اختصاص داشت و دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از محل ارزش افزوده بین شهرداری های استان توزیع شد.
وی افزود: در هشت ماهه امسال پنج هزار و ۱۱۳ میلیارد تومان عوارض آلایندگی و ارزش افزوده توزیع شده که تنها ۱۰۷ میلیارد تومان آن عوارض آلایندگی مربوط به سال‌های گذشته است و در عمل در سال‌جاری از محل آلایندگی مبلغی دریافت نشده است.
مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان خاطرنشان کرد:سهم شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، فرمانداری‌ها و عشایر استان بصورت جز به جز از مجموع پنج هزار میلیارد تومان مالیات ارزش افزوده مشخص است.

وی با بیان اینکه اصلاح مالیات بر ارزش افزوده از جهاتی به نفع شهرداری‌هاست ادامه داد: شهرهایی که جمعیت بیشتری داشته باشند به نسبت جمعیت عوارض بیشتر و شهرهای کوچک و با جمعیت کمتر عوارض کمتری دریافت می کنند.

به گزارش ایرنا، اجلاس شورای اسلامی استان اصفهان با حضور مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان در فولاد مبارکه برگزار شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا