اجتماعیدسته‌بندی نشده

معاون وزیر کار: تعدیل نیرو در واحدهای تولیدی بعد از افزایش دستمزد کارگران صحت ندارد

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: افزایش دستمزد تورم چندانی ایجاد نمی‌کند که در این زمینه شایعات مبنی بر تعدیل نیرو در واحدهای تولیدی بعد از افزایش دستمزد کارگران را صراحتا رد می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازاردبیل، محمود کریمی صبح امروز در دیدار با مسئولان استان اردبیل اظهار داشت: افزایش دستمزد کارگران تا 57 درصد تلاش و جدیت ما براین است تا مشوق‌های حمایتی و راهگشا را برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در نظر بگیریم و با تامین مواد اولیه، زمینه بهره مندی برخورداری از تسهیلات بانکی با تخصیص مالیاتی و بیمه‌ای را رقم بزنیم.
وی بیان کرد: تدوین بسته‌های حمایتی و تشویقی تولیدکنندگان و کارفرمایان مراحل نهایی را سپری می‌کند که بعد از تصویب ابلاغ خواهد شد که در حال حاضر در مرحله تصویب نهایی است و سعی و تلاش بر این است تا با در نظرگیری مولفه‌های اصلی کم‌ترین آسیب براثر افزایش دستمزد کارگران در این حوزه انجام یابد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: افزایش دستمزد تورم چندانی ایجاد نمی‌کند که در این زمینه شایعات مبنی بر تعدیل نیرو در واحدهای تولیدی بعد از افزایش دستمزد کارگران را صراحتا رد می‌کنیم و علمی و عملی ثابت شده که افزایش دستمزد تورم چندانی ایجاد نمی‌کند.
کریمی اظهار کرد: 8 تا 10 درصد تاثیر دستمزد بر تورم وجود دارد که آثار سوء آن در این زمینه با افزایش بهره‌وری برطرف می‌شود و قرار بر این است تا در تصویب نهایی نرخ دستمزد سالانه حرکت هماهنگی را انجام می‌دهند تا از طریق وزارت ناظر بر تصمیمات و اجرای این مصوبات هستیم و در این زمینه تسهیلات مشاغل خانگی و روستایی به استان ها ابلاغ می‌شود.
مخالف افزایش دستمزد کارگران نیستیم/نگران بحران بیکاری هستیم
گزارشی از درد همیشگی کارگران؛ از عدم‌پرداخت به‌موقع دستمزد تا قراردادهای کاری سفید
عبدالملکی: افزایش دستمزد کارگران با تأیید همه اعضای شورای عالی کار مصوب شد/ 450 نیروی آشنا با درد مردم منصوب کردم
وی تصریح کرد: تامین منابع با هماهنگی بانک مرکزی انجام یافته و استفاده از ردیف اعتباری مشاغل خانگی، زودبازده و روستایی کارآفرینان در مناطق روستایی و شهری با ابلاغ تسهیلات مشاغل خانگی و روستایی به استان‌ها در نظر گرفته شده است که در این زمینه اعتبار اختصاص یافته‌ به این طرح‌ها در سال گذشته به پایان رسیده و به زودی سهمیه استان‌ها در سال جدید ابلاغ می‌شود.
کریمی بیان کرد: البته در پرداخت تسهیلات تبصره 18 با مشکلات و موانع روبه‌رو هستیم که امیدواریم در بخش آموزش، سلامت و بهداشت به صورت محدود از این محل پرداخت تسهیلات را انجام دهیم.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: برخی از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران از عدم پرداخت یارانه تسهیلات پرداختی گلایه‌مند هستند که به همین منظور 700 میلیارد ریال ردیف اعتباری بلاعوض به وزارت تعاون اختصاص می‌یابد تا بتوانیم حق و حقوق آنان را به صورت کامل پرداخت کنیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا