پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

ایجاد دکتری فناوری محور در علوم پزشکی با مشارکت دانش‌بنیان‌ها

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی با اشاره به ایجاد دکتری فناوری محور گفت: آئین نامه دکتری فناوری محور به زودی به تصویب نهایی شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی می رسد.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی با اشاره به ایجاد دکتری فناوری محور گفت: آئین نامه دکتری فناوری محور به زودی به تصویب نهایی شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی می رسد.

به گزارش مفدا، دکتر غلامرضا حسن زاده در این باره اظهار کرد: آئین نامه دکتری فناوری محور در شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی بررسی شده و به زودی در شورای معین شورای عالی، آئین نامه بررسی نهایی می شود و در صورت تصویب نهایی اجرایی می شود.

وی با اشاره به اهمیت راه اندازی این مقطع افزود: تغییر از دکتری پژوهش محور به دکتری فناوری محور یک اصل است که باید در مراکز تحقیقاتی و دانشگاه های علوم پزشکی به آن بپردازیم. با توجه به بیانات مقام معظم رهبری که امسال را سال «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» نامگذاری کردند، باید به این سمت حرکت کنیم که برنامه های آموزشی را تغییر دهیم.

دبیر شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی گفت: بازنگری برنامه های آموزشی و ایجاد برنامه های جدید در حوزه آموزش را بر این مبنا قرار داده ایم که به کارآفرینی، ایجاد کسب و کار دانش بنیان، همگرایی علوم و فناوری ها و همچنین به پاسخگویی اجتماعی منجر شوند.

وی یادآور شد: ضمن اینکه بر اساس قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده و همچنین قانون برقراری عدالت آموزشی ما باید به سوی کارآفرینی حرکت کنیم. قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به ما می گوید که در بازنگری های آموزشی باید به سمتی حرکت کنیم که جوانان به ازدواج ترغیب شوند و از همین رو بازنگری نیز به این موضوع پرداخته است که جوانان بتوانند شغل پیدا کنند.

حسن زاده گفت: ضمن اینکه باید تلاش کنیم که با تغییرات علم و فناوری در دنیا پیش برویم و از همین رو برنامه های آموزشی و برنامه درسی با نگاه آینده نگارانه بازنگری شوند. در این نتیجه این نوع بازنگری باید ببینیم که این رشته در چند سال آینده چه کارآیی دارد و یا فردی که از این رشته فارغ التحصیل می شود چگونه می تواند مشکل جامعه را حل کند.

وی خاطرنشان کرد: دکتری فناوری محور پیشرفت قابل ملاحظه ای در این حوزه است و باید بتوانیم به کمک این مقطع جدید از قابلیت ها و ظرفیت های شرکت های دانش بنیان استفاده کنیم. به این ترتیب باید این امکان را داشته باشیم که اگر شرکتی آدم هایی با بضاعت علمی خوب و توانمندی بالا دارد و علاقمند به تربیت دانشجو هستند، این زمینه را برای آنها فراهم کنیم که در تربیت دانشجو مشارکت داشته باشند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا