اجتماعیدسته‌بندی نشده

تاکید نایب رئیس کمیسیون آموزش بر ساماندهی سریعتر قراردادهای موقت

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از دولت و وزارت کار خواست تا هرچه سریع تر موضوع قراردادهای موقت را ساماندهی کنند.

به گزارش ایسنا، سیدمحمد مولوی نماینده مردم آبادان در مطلبی در صفحه شخصی توئیترش نوشت:
«جوان امروز همچون نسل اول انقلاب تمام تلاشش، پیشرفت و توسعه اقتصادی کشور است. دولت و وزارت کار هرچه سریع تر موضوع قراردادهای موقت را ساماندهی کند. طبق قانون، شغل و امنیت شغلی جزء حقوق شهروندان است.
بدون شک با برچیده شدن قراردادهای موقت، هم جهش تولید خواهیم داشت هم کانون خانواده گرم‌تر خواهد شد.»
طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت از سال گذشته در دستورکار کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی قرار داشته است که در این رابطه جلساتی را نیز با سازمان امور استخدامی کشور داشته اند.
26 اردیبهشت ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی در گفت‌وگو با ایسنا درباره جزئیات طرح ساماندهی کارکنان دولت گفت: بنابر این است تا با اجرای این طرح، در راستای تامین امنیتی شغلی کارکنان، شرکت‌های پیمانکاری حذف شوند بدین صورت که ادارات دولتی می‌توانند موقتاً و حداکثر به مدت ۶ ماه از نیروهای شرکتی استفاده کنند اما این اقدام به صورت پروژه‌ای و موقت خواهد بود و دیگر امکان فعالیت چنین نیروهایی به صورت دائمی وجود نخواهد داشت.
امروز (دوم خرداد) سیدکریم حسینی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز از قرار گرفتن «طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت» در نوبت بررسی صحن علنی مجلس خبر داد.

 

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا