پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

تحصیل دانشجویان دختر حرکت برای تحقق یک جامعه دانا و عالم است

وزیر علوم در آیین معارفه سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س):تحصیل دانشجویان دختر حرکت برای تحقق یک جامعه دانا و عالم است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: خدمت به دانشجویان که مدیران و صاحبان آینده کشور هستند، فرصت ارزشمندی برای مسئولان دانشگاه‌هاست و تحصیل دانشجویان دختر حرکت برای تحقق یک جامعه دانا و عالم است.
به گزارش بازارکار از  اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم دکتر زلفی‌گل در آیین معارفه سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س) و تجلیل از خدمات رئیس پیشین این دانشگاه اظهار داشت: هم اکنون نظام اسلامی زمینه تحصیل دختران دانشجو را به خوبی فراهم کرده است و در برخی رشته‌ها تا هفتاد درصد دانشجویان، دختران هستند و این موضوع نشانه اهمیت جایگاه زنان و نقش تربیتی آنان در خانواده و جامعه است.

وزیر علوم تأکید کرد: در دوران گذشته کمبودهای مختلفی در آموزش عالی کشور وجود داشت و حتی یک دوره دکترا در کشور نبود تا اینکه در سال ۱۳۶۵ دانشگاه شیراز اولین دوره دکترا را در رشته شیمی ایجاد کرد.

وی گفت: هم اکنون سالانه حدود بیست هزار دانشجوی دکترا پذیرش می شود، بیست میلیون دانش آموخته دانشگاهی در کشور وجود دارد که نمادی از خدمات ارزشمند نظام جمهوری اسلامی علیرغم توطئه های دشمنان است.

وزیر علوم با اشاره به اینکه دشمن در پی ناامید کردن جوانان و تخریب هویت این نسل است گفت: از دانشجویان عزیز انتظار دارم افق اهداف خود را بالاتر ببرند، با قدرت و انگیزه تلاش علمی کنند و حتی به کسب جایزه نوبل جهان در رشته خود بیندیشند.

وزیر علوم در این نشست ضمن معارفه دکتر مریم بردبار به عنوان سرپرست دانشگاه حضرت معصومه (س) از خدمات دکتر نسرین صادق زاده رئیس پیشین این دانشگاه تجلیل کرد.

دکتر زلفی گل همچنین با اهدای لوح قدردانی از زحمات و خدمات دکتر باقری ثالث اولین رییس دانشگاه حضرت معصومه (س) و دکتر عبدی پور از رؤسای سابق این دانشگاه قدردانی کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا