آموزش و مهارتاجتماعیاستان هاپیشنهاد سردبیرخوزستاندسته‌بندی نشده

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خبر داد ، بهره‌مندی بیش از ۷۰ هزار خوزستانی از آموزش‌های مهارتی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان از بهره‌مندی بیش از ۷۰ هزار نفر دوره از آموزش‌های مهارتی فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی و غیر دولتی در سطح استان در ۹ ماهه نخست امسال خبر داد.

شهرام ملایی هزاروندی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای امسال در ۵۵ مرکز دولتی و یک هزار و ۲۴ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای سطح استان خوزستان ۷۱ هزار و ۵۹۵ نفر از جوانان برابر با ۱۳میلیون و ۶۱۸هزار و ۵۷۰ نفر ساعت، آموزش مهارتی را فرا گرفته‌اند.
به گزارش ایسنا، وی افزود: از این میزان آموزش ۳۳ هزار و ۴۷۴ نفردوره در مراکز دولتی و ۳۸ هزار و ۱۲۱ نفردوره در موسسات کارآموزی آزاد در بیش از ۶۰۰ حرفه با رویکرد صنعت، خدمات، کشاورزی، فرهنگ و هنر اجرا شد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان ادامه داد: اهداف آموزش فنی و حرفه‌ای ایجاد زمینه اشتغال مولد، اشاعه فرهنگ کار در جامعه، نوسازی فنون تولید ملی، افزایش بهره‌وری کار، ایجاد توانمندی‌های لازم برای استفاده از فناوری پیشرفته و کمک به اهداف اقتصادی کشور است.
ملایی‌هزاروندی تصریح کرد: بارزترین ویژگی آموزش مهارتی فنی و حرفه‌ای، کوتاه مدت و موثر بودن دوره آموزشی در ایجاد کار و احراز شغل در جوانان جویای کار است.
وی خاطرنشان کرد: این آموزش‌های مهارتی در مراکز ثابت دولتی، آموزشگاه‌های آزاد، حاشیه شهرها، کارگاه‌های مهارت آموزی در محیط واقعی، مرکز تخصصی مهارت‌های پیشرفته، مراکز درمانی بهزیستی، سیار شهری، زندان، پادگان، مناطق روستایی، جوار کارخانجات، مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی، صنعت ساختمان و سایر تفاهم‌نامه‌های منعقد شده و نیز برای عشایر و معتادان بهبود یافته ارائه شده است. در بخش خصوصی نیز آموزش‌ها در رشته‌های مختلف مهارتی با رویکرد خدمات، صنعت، کشاورزی و فرهنگ و هنر ارائه شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا