پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

انجمن‌های علمی طبق آیین‌نامه‌های خاص خودشان مجوز می‌گیرند

انجمن‌های علمی طبق آیین‌نامه‌های خاص خودشان مجوز می‌گیرند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان‌ اینکه انجمن‌های علمی خودشان ماموریت‌گرا هستند، گفت: وزارت علوم تنها شاخص‌های انجمن‌های علمی را ارزیابی می‌کند و به آن‌ها مجوز می‌دهد. در صورتی که در راستای اهداف فعالیت نداشته باشند، معاونت پژوهشی وزارت علوم تذکرات لازم را به آن‌ها می‌دهد.

به گزارش بازارکار محمدعلی زلفی‌گل در گفت‌وگو با ایسنا، در حاشیه بازدید از نمایشگاه جشنواره بین‌المللی حرکت در پاسخ به سوالی در مورد تعدد انجمن‌های علمی و چگونگی جلوگیری از موازی‌کاری آن‌ها، توضیح داد: انجمن‌های علمی طبق آیین‌نامه‌های خاص خودشان مجوز می‌گیرند و زیر نظر کمیسیون انجمن‌های علمی فعالیت‌ می‌کنند و اگر نیاز به بازنگری و آمایش باشد، خود کمیسیون انجمن‌های علمی این کار را انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: انجمن‌های علمی خودشان ماموریت‌گرا هستند و برای یک صنف خاص فعالیت می‌کنند.

وزیر علوم در پاسخ به این سوال که چرا بارها گفته شده تعداد انجمن‌های علمی زیاد است و بعضی از آن‌ها موازی‌کاری انجام می‌دهند و باید در فعالیت آن‌ها بازنگری انجام شود، توضیح داد: انجمن‌های علمی خودشان یک نهاد غیر دولتی هستند و دولتی نیستند. وزارت علوم تنها شاخص‌ها را ارزیابی می‌کند و اگر شرایط را داشته باشند، به آن‌ها مجوز فعالیت داده می‌شود. معاونت پژوهشی وزارت علوم فعالیت‌های این انجمن‌ها را بررسی می‌کند، اگر در راستای اهدافی که تاسیس شده‌اند، فعالیت نداشته باشند، حتماً بررسی انجام می‌شود و تذکرات لازم داده می‌شود.

به گزارش ایسنا، چهاردهمین جشنواره بین‌المللی حرکت از اول خرداد ماه در محل تالار علامه امینی دانشگاه تهران آغاز به کار کرده و تا سوم خرداد ماه ادامه دارد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا