دسته‌بندی نشدهکارخانه های نوآوری

کارخانه نوآوری استان لرستان خرداد ۱۴۰۱ افتتاح می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان گفت: کارخانه نوآوری این استان در راستای سیاست‌های معاونت علمی و فناوری رئیس‌ جمهور و اهمیت نقش شرکت‌های دانش‌بنیان تا پایان خردادماه افتتاح می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان گفت: کارخانه نوآوری این استان در راستای سیاست‌های معاونت علمی و فناوری رئیس‌ جمهور و اهمیت نقش شرکت‌های دانش‌بنیان تا پایان خردادماه افتتاح می‌شود.
محمودرضا شاکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، از پیشرفت فیزیکی نود درصدی کارخانه نوآوری استان لرستان خبر داد و اظهار داشت: کارخانه نوآوری به‌منظور توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، ایجاد زیست‌بوم کارآفرینی و زمینه‌سازی برای توسعه اشتغال فارغ‌التحصیلان در این استان تأسیس می‌شود.
وی با یان اینکه طرح راه‌اندازی کارخانه‌های نوآوری در استان‌ها کلید خورده‌ است افزود: کارخانه نوآوری استان لرستان در راستای اهداف و سیاست‌های معاونت علمی و فناوری رئیس‌ جمهور و اهمیت نقش استارتاپ‌ها، شتاب‌دهنده‌ها، صنایع خلاق و شرکت‌های دانش بنیان در اقتصاد دانش‌بنیان هر استان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان مصوب شد که در خرم‌آباد راه‌اندازی شود.
رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان عنوان کرد: تفاهم‌نامه همکاری 10 ساله فی‌مابین معاونت علمی و فناوری رئیس‌ جمهوری، استانداری لرستان و پارک علم و فناوری لرستان منعقد و کارگروه راهبری تفاهم‌نامه تشکیل شد.
وی بیان کرد: در تفاهم‌نامه‌ای که با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان منعقد شد که فضای سوله‌ای به متراژ حدود 2 هزار مترمربع واقع در بلوار شهید شفیع‌پور( خیابان 60 متری ) جنب اداره کار به‌مدت 10 سال به این پارک واگذار شود.
شاکرمی گفت: تاکنون فاز اول عملیات عمرانی ساخت کارخانه نوآوری لرستان به اتمام رسیده و فاز دوم شامل معماری و تأسیسات برقی و مکانیکی پیشرفت مناسبی داشته و در مجموع میزان پیشرفت فیزیکی کارخانه 90 درصد است.
وی تصریح کرد: قرارداد واگذاری بهره‌برداری از کارخانه نوآوری با صندوق پژوهش و فناوری لرستان منعقد شده و تا پایان خردادماه این کارخانه افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.
شاکرمی عنوان کرد: در نظر داریم جهت پیاده‌سازی ایده محوری فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و شرکت‌های نوپا در کارخانه نوآوری خدمات فنی و تخصصی از جمله منتورینگ، مشاوره‌های تخصصی و کارگاه‌های آموزشی ارائه شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا