استان هاپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهفارس

پذیرش مراکز آموزش علمی کاربردی استان فارس در ترم بهمن 1401

ثبت نام بدون آزمون دوره های کاردانی فنی، کاردانی حرفه ای و مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای ناپیوسته نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد.

به گزارش بازار کار به نقل از فارس, رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان فارس با اعلام این خبر افزود: ثبت نام ورودی بهمن ماه1401 در دوره های کارشناسی ناپیوسته از 5 دی ماه آغاز و تا 15 دی ماه ادامه دارد.
دکتر حبیب دانش منش اضافه کرد : ثبت نام در دوره های کاردانی نیز از 7 دی ماه آغاز و تا 17 دی ماه ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه 19 مرکز آموزش علمی کاربردی در سطح استان فارس در این پذیرش در143کد رشته محل کاردانی پذیرش خواهند داشت گفت : از این 143 کد رشته محل دوره های کاردانی، تعداد 52 کد رشته محل مربوط به گروه صنعت، تعداد11 کد رشته محل مربوط به گروه کشاورزی، تعداد 57 کد رشته محل مربوط به گروه مدیریت و خدمات اجتماعی و تعداد 23 کد رشته محل مربوط به گروه فرهنگ و هنر می باشد.
در ادامه دکتر حبیب دانش منش افزود: همچنین مراکز آموزش علمی کاربردی استان در 107کد رشته محل دوره های کارشناسی ناپیوسته نیز پذیرش خواهند داشت که از این 107 کد رشته محل، تعداد 38 کد رشته محل مربوط به گروه صنعت ، تعداد 6 کد رشته محل مربوط به گروه کشاورزی ، تعداد 47 کد رشته محل مربوط به گروه مدیریت و خدمات اجتماعی و تعداد 16 کد رشته محل مربوط به گروه فرهنگ و هنر خواهد بود.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان فارس خاطرنشان کرد: یکی دیگر از نکات مثبت تحصیل در دانشگاه جامع علمی کاربردی شهریه پایین این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه‌ ها بوده و همچنین تخصیص وام شهریه به مبلغ 1 میلیون و 500هزار تومان از سوی صندوق رفاه دانشجویان برای هر ترم اختصاص یافته است.
وی در ادامه تصریح کرد: بیش از 70 درصد سرفصل های آموزشی ارائه شده در این دانشگاه به صورت عملی بوده که در کارگاه‌ها و سایر محیط ‌های کاری ارائه می شود.
دکتر دانش منش با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی از سوی این دانشگاه در راستای رفع نیاز های شغلی جامعه که یکی از محاسن ویژه این دانشگاه نسبت به سایر موسسات آموزش عالی محسوب می‌شود افزود: آموزش های علمی کاربردی به نحوی است که دانشجویان ضمن آموزش درجوار محیط کار بتوانند دانش و مهارت تخصصی لازم را کسب نمایند.
وی اضافه کرد : در این راستا دانشگاه بر اساس اهداف مندرج در اساسنامه خود تلاش نموده که ضمن ایجاد شرایط آموزش مهارتی شغل محور،کارآفرین و مورد نیازجامعه، با ایجاد مراکزنوآوری درجوارمراکزآموزشی درجهت کمک به کارآفرینی واشتغال دانش آموختگان نیز کمک نماید.
دکتر دانش منش تصریح کرد که دانشگاه جامع علمی کاربردی از لحاظ ساختاری به دانشگاه‌ های نسل سوم نزدیک‌تر بوده و در اشتغال و کارآفرینی جامعه نقش تعیین کننده ای دارد.
این مقام مسئول در ادامه با اشاره به فعالیت های پژوهشی و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان اظهار داشت: در این خصوص 1 مجتمع کار آفرینی و نوآوری در واحد استانی فارس ،9 مرکز نوآوری و 19 هسته نوآور در مراکزآموزش علمی کاربردی استان فعال می باشند.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان فارس در ادامه با بیان اینکه در این پذیرش، با احصاء ظرفیت‌های استان و نیاز بازار کار رشته‌های متنوعی به مجموعه رشته‌های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته مراکز آموزش علمی کاربردی استان اضافه شده است، گفت : علاقمندان جهت کسب اطلاع از رشته های پذیرش بهمن ماه 1401 مراکز آموزش علمی کاربردی در سطح استان می توانند به آدرسfa.uast.ac.ir مراجعه کنند.
وی اظهار داشت:‌ متقاضیان ضرورت دارد که در مهلت درنظرگرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت‌نام و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز، به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به نشانی : sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام در پذیرش دوره مذکور اقدام کنند.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد استان فارس اضافه کرد متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه جامع علمی کاربردی به نشانی : uast.ac.ir مراجعه و یا با مرکز مشاوره تحصیلی دانشگاه به شماره 09962170810 تماس حاصل نمایند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا