اقتصادی و بازار سرمایهلرستانلرستان- سردبیر

چتر حمایتی بر 29 واحد راکد و مشکل دار لرستان

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در راستای رفع مشکلات واحدهای اقتصادی، 29 واحد راکد و نیمه فعال استان زیر چتر حمایتی قرار گرفتند.

به گزارش بازار کار، علی جهانی با بیان اینکه بازطراحی و ارتقای نظام پایش و شناسایی بنگاه های اقتصادی مشکل دار و ارائه راهکارهای اجرایی جهت حل و فصل مشکلات در اولویت این اداره کل است، اظهار کرد: یکی از اهداف مهم دولت و وزارت کار حفظ و صیانت از اشتغال موجود است که برای این منظور با همکاری دیگر نهادهای اجرایی اقدام به رصد و شناسائی بنگاه‌های مشکل دار در اولویت کار قرار گرفت تا با مطرح کردن کمیته های تخصصی مشکلات این بنگاه‌ها حل و فصل شود و صیانت از نیروی کار و حمایت از تولید و پایداری بنگاه تحقق پیدا کند .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود: طی 9 ماهه امسال 14 کمیته استانی حمایت از بنگاههای مشکل دار با حضور دستگاههای اجرایی تخصصی در بخشهای مختلف اقتصادی برگزار و مسائل و مشکلات این واحدها مورد بررسی جهت حمایت از بنگاهها قرار گرفتند .

وی با بیان اینکه عمده مشکلاتی این واحدهای اقتصادی جرائم و استمهال بدهی بانکی، مالیات، بیمه، سرمایه در گردش، مالیات، محیط زیست  و… است، خاطر نشان کرد : امسال 29 واحد مشکل دار در این راستا مورد حمایت قرار گرفتند که زمینه تثبیت اشتغال 7 هزار و 852 کارگر شاغل در این بنگاه های تولیدی در سطح استان را فراهم کرد .

جهانی در ادامه بیان کرد: توسعه سه جانبه گرایی و اتخاذ روشهای هوشمندانه و شیوه مدیریت صحیح، تدابیر خردمندانه و همکاری با دستگاههای اجرایی مرتبط حداقل می توان از تنشهای کارگری و مشکلات پیش روی تولید جلوگیری کرد، البته مشکلات تحریم و تورم در کشور را نیز باید مد نظر داشت و حمایت همه جانبه دولت یکی از مهمترین راهکاری های پیشگیری از این مشکلات واحدهای تولیدی است .

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان در پایان به واحدهای اقتصادی فعال در استان اشاره کرد و گفت: هم اکنون حدود 19 هزار و 157 واحد اقتصادی و تولیدی فعال با حداقل دو نفر بیمه شده تامین اجتماعی تا بیش از 50 نفر کارگر در بخشهای مختلف اقتصادی در سطح استان در حال فعالیت و تولید هستند. 

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا