استخدامپیشنهاد سردبیرکردستانکردستان- سردبیر

۱۵۰۰ پرونده گزینشی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان تعیین تکلیف شد

مدیر گزینش دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هزار و ۸۷۵ پرونده گزینشی در این دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت است که از این تعداد هزار و ۵۰۰ مورد آن تعیین تکلیف شد و برای باقی پرونده‌های گزینشی نیز تا پایان امسال رای صادر می شود.

به گزارش بازار کار، حسن خدابنده‌لو، مدیر گزینش دانشگاه علوم پزشکی کردستان روز چهارشنبه در آیین گرامیداشت روز گزینش در سنندج به انجام بیش از هزار مصاحبه حضوری گزینشی توسط کارکنان این حوزه در سال جاری اشاره و اظهار کرد: در مدت مذکور بیش از پنج هزار مورد تحقیق در محل برای داوطلبان استخدامی یا تغییر وضعیت ایثارگران به انجام رساندیم.

وی گزینش را امری حساس و حق الناس دانست و یادآور شد: در سال ۱۴۰۰ بیش از چهار هزار پرونده گزینشی که اغلب مربوط به ایثارگران بود در این مدیریت مورد بررسی قرار گرفته و تعیین تکلیف شد.

مدیر گزینش دانشگاه علوم پزشکی کردستان به اجرای برنامه های فرهنگی در دانشگاه به مناسبت روز گزینش اشاره کرد و ادامه داد: مراسم کوهپیمایی، مسابقه تیراندازی، اهدای خون همکاران، درج شعار روز گزینش در سربرگ های نامه های اداری واحدهای تابعه و ارسال پیام تبریک برای هسته های گزینش وزارت و استان از جمله این برنامه ها است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان هم در این مراسم گفت: رویکرد صحیح و اصولی هسته گزینش در دانشگاه، منجر به تقویت امیدواری و روحیه همدلی در بین داوطلبان استخدامی و مردم می شود.

دکتر فریدون عبدالملکی افزود: روز گزینش فرصتی برای تکریم و ارج نهادن به خدمات شایان افرادی در دانشگاه است که خدمات صادقانه و بی شائبه آنان شاید خیلی به چشم نیاید ولی عملکرد و بهره‌وری کل سیستم وابسته به رویکرد و زحمات آنان است که قدردان تلاش ها و اقدامات انجام شده هستیم.

وی با بیان اینکه، فرآیند گزینش از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است، ادامه داد: در تمام دنیا گزینش برای داوطلبان استخدام در بخش‌های مختلف وجود دارد که البته ممکن است معیارها و شاخص ها متناسب با فرهنگ بومی و محلی متفاوت باشد اما در هر صورت هدف، انتخاب افراد اصلح در ارائه خدمات و نیز وظایف شغلی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، اعتماد، صداقت و رازداری را از مهمترین شاخص های اخلاق حرفه ای شاغلین هسته گزینش بیان کرد و گفت: مهمترین معیار در اجرای فرآیندهای هسته گزینش، تعیین رویکرد و هدف اصلی این حوزه است که باید مبتنی بر اصول احترام، امیدواری، شایسته سالاری و دوستی باشد.

دکتر عبدالملکی یادآور شد: برای دستیابی به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، باید سلائق و نگرش های سیاسی افراد در فرآیندهای گزینش شغلی آنان دارای کمترین اثر بوده و همواره سعی در انتخاب داوطلبان اصلح با نگاه بر شعار “خادم واقعی مردم بودن” باشیم.

وی، خوشرویی، مهربانی، اخلاص و صبوری را از ویژگی های کارکنان هسته گزینش برشمرد و افزود: جلسات مصاحبه گزینشی باید اثرات تربیتی و آموزشی داشته و سنگ بنای تعهد، اخلاق مداری و ارائه خدمات با کیفیت را در داوطلبان پایه ریزی کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه، هر جلسه مصاحبه گزینشی باید حاوی مهمترین شعار و پیام ها باشد، گفت: حتی اگر نتیجه فرآیند گزینش منجر به رد صلاحیت شود نباید باعث ایجاد حس ناامیدی شود.

دکتر عبدالملکی با اشاره به اینکه، بعد از وقایع اخیر، آرامش در جامعه برقرار است، اضافه کرد: البته از این به بعد، وظیفه سنگین و اصلی ما تازه شروع شده است و لازم است همه با بازبینی اقدامات و عملکردهای خود، عزم خود را در ارائه بهترین خدمات به مردم جزم کنیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان ادامه داد: حربه دشمنان در ضربه زدن به ما، دو قطبی کردن فضا است که با هوشیاری و هم زبانی این نقشه شوم آنان را بی اثر می کنیم.

دکتر عبدالملکی یادآور شد: البته اختلاف دیدگاه امری طبیعی بوده و ممکن است وجود داشته و حتی دارای برکاتی نیز در اجرای کارها باشد ولی نباید در اثر این تفاوت ها، عنصری که برای کشور و نظام مفید است را از دست دهیم.

پانزدهم دی ماه سالروز صدور فرمان بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، حضرت امام خمینی(ره) در امر تشکیل نهاد گزینش کشور است .

بیش از سه هزار دانشجو در ۴۳ رشته و هشت مقطع تحصیلی در پنج دانشکده دندانپزشکی، پزشکی، پرستاری و مامایی، بهداشت و پیراپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان مشغول به تحصیل هستند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا