ایلامایلام- سردبیرپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

اجرای ۲ هزار طرح اشتغال‌زایی توسط بنیاد برکت در ایلام

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ایلام گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲ هزار و ۲۲۵ طرح اشتغالزایی در سطح استان با حمایت های مالی این بنیاد اجرا شده است.

به گزارش بازارکار به نقل از  ایرنا، محمد زارع در گفت و گویی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون با همت و تلاش بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بیش از ۲ هزار و ۲۲۵ طرح اشتغالزایی در سطح مناطق محروم و روستایی استان اجرا شده است.
وی با بیان اینکه طرح های مذکور در شهرستان های ایلام، آبدانان، ایوان، بدره، چرداول، دره شهر، دهلران، سیروان، ملکشاهی، مهران، هلیلان و چوار اجرا شده اند، افزود: در راستای اجرای این طرح ها بیش از یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.
مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ایلام با اشاره به اینکه ماموریت اصلی این بنیاد کمک و همیاری برای بهبود کارآفرینی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته است، تاکید کرد: ایجاد و توسعه اشتغال روستایی، توان افزایی اقتصادی، افزایش سطح درآمد افراد، تقویت پایه های اقتصادی مناطق محروم، افزایش نرخ بهره وری سرمایه های پنج گانه (انسانی، اجتماعی، فیزیکی، طبیعی و مالی)، تنوع بخشی به تولیدات روستایی و جلوگیری از مهاجرت به شهرها را از دیگر اهداف اجرای طرح‌ها است.
زارع با تاکید بر اینکه هدف اصلی بنیاد برکت ستاد اجرایی ایجاد اشتغال برای جوانان بیکار و دارای مهارت و رونق تولید است، یادآور شد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، ایلام هر آنچه در توان داشته باشد جهت رفع محرومیت زدایی در استان انجام می‌دهد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا