ایلامایلام- سردبیرپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

مدیرکل میراث‌فرهنگی ایلام خبر داد؛ فعالیت ۴۰ اقامتگاه بوم‌گردی در استان ایلام

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام از فعالیت ۴۰ اقامتگاه بوم‌گردی در استان ایلام خبر داد.

 


به گزارش بازارکار فرزادشریفی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در حال حاضر در استان بیش از ۴۰ اقامتگاه بوم‌گردی برای خدمات‌رسانی مطلوب به گردشگران و مسافران و ارائه خدمات بر اساس فرهنگ بومی فعال هستند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام افزود: این سامان‌دهی بر اساس درجه‌بندی، نرخ‌گذاری، آموزش، رعایت شئونات اسلامی، ممنوعیت استعمال قلیان و … در دستور کار قرار گرفت و هرگونه تخلف از سوی اقامتگاه بوم‌گردی بر اساس مقررات و ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.
شریفی با تأکید بر اینکه اقامتگاه‌های بوم‌گردی دارای مجوز باید در سامانه آمار و اطلاعات گردشگری ثبت نام کنند، بیان کرد: با توجه به اهمیت نیروی آموزش‌دیده در تمامی تأسیسات گردشگری هر گونه تمدید پروانه بهره‌برداری منوط به گذراندن دوره‌های آموزشی توانمندسازی فعالان گردشگری است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: دست‌یابی به اهداف توسعه پایدار گردشگری، نیازمند سرمایه‌گذاری ویژه در بخش گردشگری روستایی و عشایری است که این امر مهم با به رسمیت شناختن اقامتگاه‌های بوم‌گردی و توسعه آن‌ها بر اساس استانداردها و ارکان گردشگری محقق می‌شود.
او با اشاره به اینکه توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی برای توسعه گردشگری در ایلام انجام می‌شود، گفت: گسترش اقامتگاه‌های بوم‌گردی بسترهای لازم برای اقامت گردشگران در مناطق روستایی، بومی و طبیعی را با کیفیت مطلوب فراهم می‌کند.
شریفی هدف از تقویت بوم‌گردی را ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در روستاها، توسعه کسب و کار مرتبط با گردشگری، ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت روستاییان عنوان کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا