پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

استان بوشهر ۱۵۰۰ معلم کمبود دارد

استفاده از بازنشسته‌ها و استخدام جدید در دستور کار قرار گرفت

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به اینکه شرایط بازنشسته شدن یک هزار معلم در استان فراهم است گفت: اکنون استان بوشهر با کمبود یک‌هزار و ۵۰۰ معلم مواجه است از طریق بکارگیری نیروهای بازنشسته و استخدام جدید جبران می‌شود.

به گزارش بازارکار، علی موحدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم دربوشهراز برگزاری کنگره شهدا فرهنگی و دانش‌آموز در سوم خرداد خبر داد و اظهار داشت: این کنگره در سالروز عملیات بیت‌المقدس و فتح خرمشهر در بوشهر برگزار می‌شود که سخنران ویژه این کنگره محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور و از سرداران 8 سال دفاع مقدس است.

وی چالش کمبود نیروی انسانی در استان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: آموزش و پرورش استان بوشهر سال گذشته با 2 هزار و 500 کمبود معلم مواجه بود که بخشی از آنها با نیروهای حق‌التدریس و بازنشستگان جبران شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر کمبود نیرو در سال تحصیلی آینده را یک هزار و 500 معلم دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به بررسی‌ها بیشترین کمبودها در دوره متوسطه است و از یک هزار و 500 نفر کمبود 900 نفر مربوط به دوره متوسطه و 600 نفر دوره ابتدایی است.

موحدی با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری یک‌هزار نفر شرایط بازنشستگی دارند خاطر نشان کرد: با اجرا طرح رتبه‌بندی معلمان و مزایای آن به معلمان توانمند توصیه شده خدمت خود را در آموزش و پرورش تمدید کنند تا از مزایای رتبه‌بندی بهره‌مند شوند.

وی افزود: با اجرا طرح رتبه‌بندی پیش‌بینی می‌شود تعداد کمبود معلم در استان به 700 نفر کاهش یابد و این درحالی است که 610 معلم از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب آموزش و پرورش استان می‌شود و مجوز استخدام 545 نفر معلم هم صادر شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه از سهمیه 545 نفر استخدام جدید حداقل 450 نفر جذب آموزش و پرورش می‌شود گفت: بر این اساس اگر فرهنگیان در آستانه بازنشستگی تمدید خدمت کنند ورودی‌های معلمان به آموزش و پرورش بیشتر از خروجی‌ها است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا