آموزش های مهارتی و تخصصیدسته‌بندی نشده

در چهلمین نشست مدرسه ملی مهارت جهاد دانشگاهی؛ آینده مشاغل و مشاغل آینده در حوزه بیوالکترومغناطیس بررسی شد

در چهلمین نشست مدرسه ملی مهارت جهاد دانشگاهی
آینده مشاغل و مشاغل آینده در حوزه بیوالکترومغناطیس بررسی شد
در چهلمین نشست مدرسه ملی آینده مشاغل و مشاغل آینده جهاد دانشگاهی؛ آینده مشاغل و مشاغل آینده در حوزه بیوالکترومغناطیس بررسی شد.
به گزارش بازارکار، دکتر زینب شنکائی دکتری فیزیک پزشکی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در این نشست که توسط معاونت آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی برگزار شد گفت: الکترومغناطیس (به انگلیسی: Electromagnetism) مجموعه ای منحصر به فرد و تلفیقی از شاخه های مهندسی، علوم پایه، علوم پزشکی و زیست شناسی است. همچنین این بحث یک شاخه علم بین رشته ای است که پدیده های مغناطیسی، الکتریکی و الترومغناطیسی را در بافت های زنده مورد مطالعه قرار می دهد.
وی با اشاره به حوزه های مختلف این علم اظهار داشت: زیست الکترومغناطیس به عنوان علم جدید در حوزه های مختلف می تواند به تشخیص، حفاظت، درمانی و زیست الکترومغناطیس تعاملی و شناختی می پردازد.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان پارس زیست الکترومغناطیس در این نشست به کاربرد امواج الکترومغناطیسی در حوزه های مختلف بویژه پزشکی و درمانی گفت: الکترومغناطیس می تواند حوزه مشاغل پزشکی و روش های درمانی را متحول کند و در این زمینه فرصت ها و راهکارهای فراوانی برای کار و فعالیت وجود دارد.
وی به حیطه های کاری جدید زیست الکترومغناطیس اشاره کرد و گفت: این رشته شامل حیطه های جدیدی شامل حسگرهای زیستی و ابزارهای زیست پزشکی، تشریح تشخیصی از طریق تکنیک های پردازش سیگنال داده های بیوالکترونیک، فرآیند ها و ابزارهای درمانی و توانبخشی، اندام های مصنوعی، هوش مصنوعی، بازی های رایانه ای، تصویرپردازی پزشکی و رابط کاربری مغز و کامپیوتر است.
وی با اشاره به اینکه در حوزه الکترومغناطیس همپای دنیا در حال فعالیت هستیم و چیزی از فناوری های این حوزه در کشور کم نداریم گفت: شرکت پارس زیست الکترومغناطیس برپایه استفاده از امواج و میدان‌های الکتریکی و مغناطیسی در حوزه سلامت به فعالیت می‌پردازد ایده فناورانه فعالیت شرکت در دو حوزه علمی جهت ارتقا سطح علمی کشور و خود کفایی برای تولید محصولات با کیقیت داخلی شامل طراحی، ساخت دستگاه الکتروکموتراپی به منظوراستفاده آن در مراکز تحقیقاتی و مراکز درمانی و حوزه دیگر مهندسی ذهن که شامل ساخت و بومی‌سازی بازی‌های رایانه‌ای برای کودکان مبتلا به اوتیسم در حال فعالیت می‌باشد.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در این نشست تخصصی با اشاره به اینکه کاربرد امواج الکترومغناطیس امروزه از مهمترین تکنولوژی های زیستی است گفت: با توجه به اهمیت این موضوع، لزوم تبیین اثرات بیولوژیکی، حفاظتی، شناختی، و استانداردها با توجه به ورود این امواج به زندگی روزمره بشر اهمیت دارد.
گفتنی است معاونت آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی، تاکنون بیش از چهل نشست در حوزه آینده مشاغل و مشاغل آینده تعریف و تدوین کرده و در معرفی مشاغل جدید برای دانش آموختگان با توجه به نیازهای حال و آینده پیشتاز است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا