اجتماعیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس در نشست مشترک با رییس جهاددانشگاهی: گیلان آماده راه‌اندازی مرکز پیشگیری و تشخیص سرطان پستان توسط جهاددانشگاهی است

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی از آمادگی این استان برای اختصاص حمایت‌های استانی جهت تسریع در راه‌اندازی مرکز پیشگیری و تشخیص سرطان پستان توسط جهاددانشگاهی در گیلان خبر داد.

به گزارش بازارکار به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی در نشست مشترک با دکتر حسن مسلمی نائینی رییس جهاددانشگاهی با اشاره به حمایت‌های مجلس شورای اسلامی از جهاددانشگاهی در بودجه 1401، گفت: در برنامه هفتم توسعه و همچنین بودجه سال 1402 کل کشور از جهاددانشگاهی حمایت خواهیم کرد، زیرا اعتقادداریم فعالیت‌های این نهاد به سود کشور خواهد بود.
وی ادامه داد: توسعه شبکه سرطان پستان در کشور اقدام مناسبی است که جهاددانشگاهی آغاز کرده و سال گذشته نیز با حمایت مجلس شورای اسلامی و در قالب تبصره 17 قانون بودجه کل کشور بودجه‌ای برای این موضوع اختصاص داده شد.
نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در این مورد ضمن اینکه انتظار داریم سازمان برنامه‌وبودجه در خصوص تخصیص بودجه مذکور تسریع کند گفت: آمادگی استان گیلان برای کمک بیشتر در زمینه راه‌اندازی مرکز پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان پستان در این استان را اعلام می‌داریم. سازمان برنامه‌وبودجه استان گیلان نیز در این زمینه اعلام آمادگی کرده است که به‌محض شروع کار از سوی جهاددانشگاهی، مبلغ مناسبی را جهت توسعه کار در استان اختصاص دهد.
کوچکی نژاد ادامه داد: مجوز راه‌اندازی مرکز پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان پستان از سوی جهاددانشگاهی گیلان اخذشده و اکنون این استان آماده شروع کار است.
دکتر حسن مسلمی نائینی، رییس جهاددانشگاهی نیز در این نشست مشترک با اشاره به‌ضرورت توسعه فعالیت‌های جهاددانشگاهی گیلان، اظهار کرد: جهاددانشگاهی ظرفیت‌های بسیاری در اختیار دارد که می‌توان در استان گیلان نیز از این ظرفیت‌ها استفاده کرد و شاهد توسعه فعالیت‌های این نهاد انقلابی در گیلان باشیم.
وی با اشاره به جایگاه جهاددانشگاهی و ضرورت حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین استاندار و مسئولان دولتی استان گیلان از جهاددانشگاهی، افزود: جایگاه جهاددانشگاهی در دانشگاه است و جهاددانشگاهی در دل دانشگاه معنا پیدا می‌کند.
استانداران و مسئولان دستگاه‌های دولتی در استان‌ها نیز باید از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی بیشتر استفاده کنند، زیرا این نهاد انقلابی توانمندی‌های بسیاری در اختیار دارد و بسیاری از مشکلات و کارهای بر زمین‌مانده را می‌توان با کمک جهاد دانشگاهی به سرانجام رساند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا