آموزش و مهارتاخبار استخدامپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهشرکتهای دانش بنیان

توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی؛ دکتر دهقانی فیروزآبادی رییس جهاددانشگاهی شد

اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تشکر از خدمات دکتر حمید رضا طیبی در دوران مسئولیتش به عنوان رییس جهاددانشگاهی، دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی را به عنوان رییس جدید این نهاد انتخاب کردند.

اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تشکر از خدمات دکتر حمید رضا طیبی در دوران مسئولیتش به عنوان رییس جهاددانشگاهی، دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی را به عنوان رییس جدید این نهاد انتخاب کردند.

به گزارش بازارکار ، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه عصر امروز (سه‌شنبه ۳ خرداد ماه ۱۴۰۱) دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی را به عنوان رییس جهاددانشگاهی انتخاب کردند.

این انتخاب پس از آن انجام گرفت که صبح امروز در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه‌ هیات امنای جهاددانشگاهی دکتر دهقانی فیروزآبادی به عنوان نامزد ریاست این نهاد به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد شد.

گفتنی است پیش از این دکتر حمیدرضا طیبی بین سال‌های 1385 تا 1389 و 1392 تا 1401 مسوولیت جهاددانشگاهی را بر عهده داشت.

دکتر دهقانی فیروزآبادی که در حال حاضر به عنوان معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی مشغول فعالیت است، تحصیلات دوره کارشناسی (۱۳۸۲)، کارشناسی‌ارشد (۱۳۸۴) و دکترا (۱۳۸۷) خود را در رشته مهندسی هوافضا در دانشگاه صنعتی شریف به پایان رساند و درحال حاضر، دانشیار دانشکده مهندسی هوافضا و عضو هیات علمی این دانشگاه است و بیش از ۱۰۰ عنوان مقاله در مجلات معتبر علمی دارد.

از دیگر سوابق اجرایی این استاد نمونه آموزشی و پژوهشی دانشکده هوافضای دانشگاه صنعتی شریف می‌توان به معاونت فرهنگی و اجتماعی و همکاری در معاونت پژوهشی و مشاور رئیس دانشگاه صنعتی شریف اشاره کرد.

وی همچنین تأسیس و مدیریت پردیس نوآوری و مرکز تحقیقات شهید تهرانی مقدم و همچنین مدیریت مرکز رشد آن را در حوزه علم و فناوری در کارنامه خود دارد.

راهبری و توسعه بیش از ۳۰ شرکت دانش بنیان در حوزه های تخصصی و مدیریت و اجرای چند پروژه و طرح صنعتی ملی نیز از دیگر سوابق دکتر دهقانی فیروزآبادی به شمار می آید .

برخی سوابق ریاست جدید جهاد دانشگاهی

در جلسه امروز هیأت امنای جهاد دانشگاهی با دستور کار انتخاب رییس جدید جهاد دانشگاهی، “دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی”، معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان گزینه پیشنهادی اعضا رأی آورد.

جلسه هیأت امنای جهاد دانشگاهی متشکل از رئیس جهاد دانشگاهی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،‌ دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت برنامه‌ریزی کشور و سه نفر از اعضای هیأت علمی جهاد دانشگاهی صبح امروز برگزار شد. در این جلسه که صبح امروز (سوم خرداد ماه ۱۴۰۱) و با دستور کار انتخاب رییس جدید جهاد دانشگاهی برگزار شد، گزینه پیشنهادی ریاست این نهاد، دکتر “روح الله دهقانی فیروزآبادی” عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف و معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی رأی آورد. تعیین رییس جهاددانشگاهی مهم‌ترین مصوبه یکصد و پنجاه و نهمین جلسه‌ امروز هیات امنای این نهاد بود که اعضا گزینه مورد نظر خود را به عنوان نامزد ریاست جهاددانشگاهی به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد دادند تا در دستور کار این شورا برای بررسی قرار گیرد.

گفتنی است پیش از این دکتر سید حمیدرضا طیبی، که از سال ۱۳۵۹ فعالیت خود را با جهاددانشگاهی علم و صنعت آغاز کرده بود ریاست جهاد دانشگاهی را بر عهده داشت. با گزینه پیشنهادی ریاست جهاد دانشگاهی بیشتر آشنا شوید دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی، تحصیلات دوره کارشناسی (۱۳۸۲)، کارشناسی‌ارشد (۱۳۸۴) و دکترا (۱۳۸۷) خود را در رشته مهندسی هوافضا در دانشگاه صنعتی شریف به پایان رساند و درحال حاضر، دانشیار دانشکده مهندسی هوافضا و عضو هیات علمی این دانشگاه است. وی با بیش از ۱۰۰ عنوان مقاله در مجلات معتبر علمی؛ استاد نمونه آموزشی و استاد نمونه پژوهشی دانشکده هوافضای دانشگاه صنعتی شریف است. معاونت فرهنگی و اجتماعی و همکاری در معاونت پژوهشی به عنوان مشاور رئیس دانشگاه، از دیگر سوابق اجرایی دکتر دهقانی فیروزآبادی است. وی همچنین تأسیس و مدیریت پردیس نوآوری و مرکز تحقیقات شهید مقدم و همچنین مدیریت مرکز رشد آن را در حوزه علم و فناوری در کارنامه خود دارد.

به گزارش ایسنا، دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، اردیبهشت سال ۱۳۹۸ با حکم دکتر محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی منصوب شد و تاکنون عهده‌دار این سمت بوده است. وی در نشست خبری چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی و رویداد ملی “عصر امید” که در روز شنبه هفته جاری برگزار شد، اظهار کرده بود:‌ دانشگاه آزاد اسلامی هم اکنون یک سرمایه ملی است و زحمات زیادی برای آن کشیده شده که نتیجه آن یک دانشگاه بالنده است که ثروت ملی محسوب می‌شود. دکتر دهقانی فیروزآبادی همچنین آذرماه سال ۱۴۰۰ در نشستی تأکید کرده بود “امروزه جهاد برای رسانه‌ها، بحث توسعه اقتصادی است که بزرگترین خاکریز جنگ با دشمن است و یکی از بزرگترین خاکریزها، حوزه تحقیقات و فناوری است.”

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا