آموزش های مهارتی و تخصصیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون پذیرش دستیار تخصصی

مهلت تمدید شده برای ثبت‌نام و ویرایش اطلاعات داوطلبان پنجاهمین دوره آزمون دستیاری تخصصی پزشکی امشب چهارشنبه ۲۱ دی‌ماه پایان می‌یابد.

به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا ، با اعلام معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پنجاهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی ۲۱ اردیبهشت ماه سال آتی برگزار می‌شود.
پزشکان عمومی یا دانشجویان سال آخر پزشکی عمومی (مشروط به فراغت از تحصیل حداکثر تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲) که حائز یکی از شرایط زیر باشند، مجاز به شرکت در پنجاهمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی (سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲) خواهند بود:
۱. پایان خدمات قانونی (طرح نیروی انسانی) حداکثر تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ یا معافیت از آن
۲. شروع خدمات طرح نیروی انسانی در مناطق با ضریب محرومیت چهار پنجم و کمتر، حداکثر در فاصله سه ماه پس از فراغت از تحصیل (بدون توقف)
۳. مشمولان آیین نامه «تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (مصوب ۳۰ دی ماه ۱۳۹۷)
۴. دانشجویان پزشکی عمومی متأهل (به استناد قانون تسهیل ازدواج جوانان)
۵. مشمولان خدمت نظام وظیفه که در فرصت یک ساله یا در حین خدمت هستند و از نظر مقررات وظیفه عمومی مرتکب تخلفی نشده اند (موضوع مصوبه سی و چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تکمیلی و تخصصی وزارت بهداشت مورخ ۱۵ شهریور ۱۴۰۱)
۶. افرادی که با استفاده از سهمیه بومی مناطق محروم در دوره پزشکی عمومی پذیرفته شده اند، تنها با رعایت شرایط قانونی مربوط به انجام تعهدات سهمیه مذکور می توانند در آزمون شرکت کنند.
افرادی که مشمول هیچ یک از شرایط بالا نیستند، مجاز به شرکت در آزمون نخواهند بود. جزئیات بیشتر در دفترچه راهنمای ثبت‌نام منتشر می‌شود.
به گزارش ایسنا، پیش از این اعلام شده بود مهلت ثبت‌نام آزمون این دوره از روز شنبه ۱۰ دی ماه آغاز شد و تا روز شنبه ۱۷ این ماه ادامه داشت که با اعلام معاونت آموزشی وزارت بهداشت، این مهلت تا روز چهارشنبه ۲۱ دی‌ماه تمدید شد. .

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا