آموزش های مهارتی و تخصصیپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

معاون پژوهشی وزیر علوم خبر داد مشارکت ۷۲ دانشگاه در طرح پایش وضعیت اشتغال دانشجویان و دانش‌آموختگان

معاون پژوهشی وزیر علوم از مشارکت ۷۲ دانشگاه در طرح پایش وضعیت اشتغال دانشجویان و دانش‌آموختگان خبر داد و گفت: رصد اشتغال ۲۱هزار و ۴۱۵ دانشجو و مشارکت ۷۲ دانشگاه در طرح پایش وضعیت اشتغال دانشجویان و دانش‌آموختگان صورت گرفته است.

به گزارش بازارکار به نقل از ایسنا، دکتر پیمان صالحی در این خصوص توضیح داد: ایجاد نظام اطلاع‌رسانی و آگاهی‌­بخشی به ذی­نفعان در رابطه با وضعیت اشتغال هر یک از رشته‌­های دانشگاهی به منظور شفاف‌­سازی و آگاهی‌­بخشی و همچنین رصد آمار و اطلاعات درخصوص رشته‌­های آموزشی می‌­تواند در کاهش نرخ بیکاری دانش ­آموختگان دانشگاهی مؤثر باشد. بدین منظور پیمایش اشتغال فارغ‌­التحصیلان دانشگاهی از سال ۱۳۹۷ در معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری آغاز شده است.
وی با بیان اینکه رصد اشتغال دانشجویان و دانش‌آموختگان یکی از برنامه‌های مهم در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور است، اظهار کرد: خوشبختانه با هماهنگی‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته، فعالیت‌ها و اقدامات مؤثری صورت گرفته و آخرین آمار و اطلاعات نیز در گزارشی تدوین شده است.
معاون پژوهشی وزیر علوم تصریح کرد: بر اساس آمار سال ۱۴۰۱، تعداد ۷۲ دانشگاه با پایش اطلاعات از ۲۱ هزار و ۴۱۵ دانشجو رصد اشتغال دانش‌آموختگان را انجام داده‌اند. امید است با جدیت و تلاش روزافزون شاهد ارتباط هرچه بیشتر دانش‌آموختگان با دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور و بهبود وضعیت اشتغال دانشجویان باشیم.
به نقل از وزارت علوم، کتابی با عنوان پایش وضعیت اشتغال دانش ‌آموختگان دانشگاه‌­ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش­ عالی کشور نیز از سوی دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۱۴۰۱ منتشر شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا