البرزالبرز- سردبیرپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

آمادگی اداره کار البرز برای اشتغال افراد بی خانمان

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان آماده تامین اشتغال اجتماعی افراد بی خانمان می باشد که البته احیای سلامتی جسمی و روحی افراد باید قبل از زمینه های اشتغال آنان صورت پذیرد.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری برنا از استان البرز، عبدالله دارایی با همراهی مدیرکل بهزیستی استان و رییس بهزیستی کرج از مرکز گذری کاهش آسیب و گرمخانه مرکزی شهرداری کرج بازدید کرد.
رییس شورای هماهنگی دستگاههای اجرایی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی استان ضمن بازدید از گرمخانه مرکزی شهرداری با هدف اشنایی با خدمات گرمخانه در شرایط بحرانی صورت پذیرفت، از تلاش های شهرداری و مجموعه بهزیستی استان در این خصوص تقدیر کرد.
دارایی اظهار کرد: اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان آماده تامین اشتغال اجتماعی این افراد می باشد که البته احیای سلامتی جسمی و روحی افراد باید قبل از زمینه های اشتغال آنان صورت پذیرد.
وی بیان کرد: گرمخانه مرکزی شهرداری در راستای ساماندهی پوشش افراد بی‌خانمان فعالیت دارد.
مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان البرز تصریح کرد: خدمات دهی به گروههای هدف با ظرفیت ۱۲۰ نفر از ساعت ۱۸ عصر آغاز می شود و در روزهای بحرانی با توجه به شرایط آب و هوایی به صورت شبانه روزی خدمات نگهداری ارائه می دهد و در شرایط خاص افزایش می یابد. خدمات ارائه شده وعده غذای گرم، جای خواب و استحمام می‌باشد.
وی در ادامه ضمن بازدید از مرکز گذری کاهش آسیب DIC بر مشارکت مردم و نیکوکاران در سلامت اجتماعی تاکید کرد و گفت: نیات خیرخواهانه مردم ضامن سلامت اجتماعی است ، نیکوکاران در حمایت از بی خانمان ها پیشگام هستند.
وی تصریح کرد: مراکز گذری کاهش آسیب DIC ، مراکزی هستند که به منظور کاهش آسیب‌ها شکل گرفته آمد. این مرکز در ساعت اداری فعالیت دارد. خدمات بهداشتی و آموزشی به فرد آسیب دیده و معتاد ارائه می شود.
دارایی متذکر شد: در این مرکز وعده غذای گرم ،استحمام و تحویل لباس انجام می‌پذیرد. همچنین در مراکز گذری کاهش آسیب، تست های HIV بصورت رایگان انجام و در صورت مثبت شدن به مراکز بهداشت ارجاع داده می شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا