آگهی استخدامبنر تبلیغاتدسته‌بندی نشده

استخدام شرکت پتروشیمی مارون سال 1401

با استعانت از خداوند متعال شرکت‌ پتروشیمی مارون واقع در استان خوزستان، شهرستان بندرماهشهر، منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندرماهشهر، در نظر دارد نیروی انسانی مورد نیاز خود را از بین متقاضیان بومی واجد شرایط بومی استان خوزستان پس از کسب موفقیت در آزمون‌های کتبی (عمومی و تخصصی)، مصاحبه تخصصی رفتاری و اخذ نتایج معاینات پزشکی، مطابق با قوانین و مقررات کار (مقررات اداره کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندرماهشهر) و تامین اجتماعی و بر اساس شرایط ذکر شده در این آگهی و دفترچه راهنما از طریق شرکت پیمانکاری (ارکان ثالث) دعوت به همکاری­ نماید.
مهلت ثبت نام از 25 دی تا 15 بهمن 1401 می باشد.

برنامه زمانبندی برگزاری آزمون

برنامه زمانبندی ثبت نام و برگزاری آزمون براساس جدول شماره 1 میباشد.

جدول شماره 1: زمان بندی ثبت‌نام و برگزاری آزمون

عنوان برنامه زمانبندی
ثبت نام در سامانه و اخذ شماره پرونده و ویرایش اطلاعات 1401/10/24 لغایت 1401/11/15
مراجعه به سایت و دریافت کارت ورود به جلسه 1401/11/23 لغایت 1401/11/25
برگزاری کتبی آزمون 1401/11/27 و 1401/11/28

در صورت تغییر در برنامه زمانبندی جدول شماره 1، مراتب از طریق سایت آزمون به آدرس وب سایت ثبت نام و اعلام نتایج اینترنتی آزمون ها به داوطلبان، اطلاع رسانی خواهد شد.
مکان، ساعت و محل برگزاری آزمون در شهر بندرماهشهر در زمان دریافت کارت ورود به جلسه و از طریق سامانه فوق الذکر اعلام و در کارت ورود به جلسه آزمون درج خواهد شد.
با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در صورت ضرورت تغییر در زمان و مکان برگزاری آزمون، موضوع از طریق سایت مذکور به داوطلبان، اطلاع رسانی خواهد شد.

جدول نیروی انسانی مورد نیاز

نیازمندی های نیروی انسانی شرکت پتروشیمی مارون، براساس جدول شماره 2 میباشد.

جدول شماره 2 :نیازمندی های نیروی انسانی

ردیف گروه مشاغل مقطع تحصیلی حداقل معدل رشته تحصیلی گرایش براساس نیازمندی تعداد مورد نیاز
1 بهره برداری سایت کارشناسی 13/50 مهندسی شیمی، مهندسی پتروشیمی، مهندسی پلیمر، مهندسی نفت کلیه گرایش‌ها (به استثنای صنایع غذایی، بیوتکنولوژی، محیط زیست، زیست پزشکی، داروسازی) 26
کارشناسی ارشد 15
2 آزمایشگاه کارشناسی 13/50 مهندسی شیمی، مهندسی پتروشیمی، مهندسی پلیمر کلیه گرایش‌ها (به استثنای صنایع غذایی، بیوتکنولوژی، محیط زیست، زیست پزشکی، داروسازی) 4
کارشناسی ارشد 15
کارشناسی 13/50 شیمی کاربردی، محض، معدنی، شیمی فیزیک، آلی، کاتالیست، تجزیه 4
کارشناسی ارشد 15
3 تعمیرات ماشینری کارشناسی 13/50 مهندسی مکانیک کلیه گرایش‎ها (به جز گرایش خودرو) 7
کارشناسی ارشد 15
4 بازرسی فنی کارشناسی 13/50 مهندسی مکانیک کلیه گرایش‎ها (به جز گرایش خودرو) 1
کارشناسی ارشد 15
5 نظارت CM کارشناسی 13/50 مهندسی مکانیک کلیه گرایش‌ها (به جز گرایش خودرو) 1
کارشناسی ارشد 15
6 تعمیرات برق کارشناسی 13/50 مهندسی برق قدرت 2
کارشناسی ارشد 15
7 تعمیرات ابزار دقیق کارشناسی 13/50 مهندسی برق، مهندسی کنترل و ابزاردقیق الکترونیک، ابزاردقیق، کنترل 2
کارشناسی ارشد 15
8 مهندس ایمنی کارشناسی 13/50 مهندس ایمنی ایمنی/ بهداشت محیط و حرفه‌ای 3
کارشناسی ارشد 15

تبصره 1: برای رشته‌های تحصیلی مورد نیاز ذکر شده در جدول شماره 2 ،مدارک تحصیلی متقاضیانی که عنوان رشته تحصیلی آنها، بدون گرایش در دانشنامه یا گواهینامه موقت ذکر شده قابل پذیرش میباشد.
تبصره 2: متقاضیانی که براساس نیازمندی‌های اعلام شده با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد، در آزمون ثبت نام می‌نمایند، ضروری است درصورت ورود به مرحله مصاحبه تخصصی- رفتاری، اصل و تصویر مدرک تحصیلی مقطع کارشناسی خود را به همراه سایر مدارک مورد نیاز ارایه نمایند.
تبصره 3: دارندگان مدارک تحصیلی از دانشگاه‌های صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت، تهران، صنعتی اصفهان، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، علامه طباطبایی، تربیت مدرس، شهید بهشتی، شهید چمران اهواز، فردوسی مشهد، شیراز، تبریز و نفت، با یک نمره تقلیل «نسبت به حداقل معدل اعلام شده در جدول شماره2»،مجاز به ثبت نام میباشند.

شرایط عمومی

متقاضیان ثبت نام در آزمون، می‌بایست شرایط عمومی زیر را دارا باشند.
1. تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران؛
2. التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران؛
3. اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی؛
4. داشتن تندرستی و توانایی کامل جسمانی و روانشناختی با تایید پزشک متخصص طب کار؛
5. عدم سوء پیشینه و سابقه محکومیت کیفری؛
6. عدم اعتیاد به مصرف مواد مخدر؛
7. با توجه به برگزاری این آزمون در سطح استان خوزستان متقاضیان میبایست دارای حداقل یکی از شرایط زیر باشند:
الف. محل تولد متقاضی، یکی از شهرستانهای استان خوزستان باشد.
ب. محل صدور شناسنامه متقاضی، یکی از شهرستانهای استان خوزستان باشد.
پ. محل تحصیل دو مقطع آخر منجر به اخذ مدرک تحصیلی مقطع دیپلم پایه متقاضی، یکی از شهرستانهای استان خوزستان باشد.
ملاک شناسایی شهرستان های مورد اشاره، بر اساس آخرین تقسیمات جغرافیایی کشور می‌باشد.
8. عدم اشتغال به کار مستمر و جاری به صورت رسمی، پیمانی، قراردادی، ارکان ثالث و… در سازمانهای دولتی و خصوصی.
تبصره1: چنانچه در هر مرحله از فرایند ارزیابی و درحین اشتغال داوطلب، هر گونه مکاتبه و استعلامی از طرف شرکت‌ها و سازمان‌های ذیربط مبنی بر دارا بودن تعهد خدمت یا اشتغال به کار مستمر متقاضی شرکت کننده در آزمون مطرح گردد، از ادامه همکاری وی ممانعت به عمل خواهد آمد.
9. دارا بودن کارت پایان خدمت وظیفه یا داشتن کارت معافیت دایم غیرپزشکی؛
تبصره 1: تاریخ ترخیص از خدمت وظیفه و یا صدور کارت معافیت دایم غیرپزشکی باید حداکثر تا تاریخ 1401/11/15 (آخرین روز ثبت نام) باشد.
تبصره 2: متقاضیانی که از طریق بنیاد ملی نخبگان در حال گذراندن خدمت نظام وظیفه میباشند، براساس ضوابط مربوط و با ارایه مکاتبه رسمی از بنیاد ملی نخبگان، ثبت نام آن‌ها در آزمون امکان پذیر میباشد. این گروه از متقاضیان در صورت پذیرش در مرحله آزمون کتبی، در صورتی میتوانند در آزمون مصاحبه تخصصی- رفتاری شرکت نمایند که کارت پایان خدمت نظام وظیفه خود را در این مرحله ارایه نموده و یا به صورت مکتوب، متعهد شوند کارت پایان خدمت خود را تا قبل از اولین روز شروع دوره کارآموزی، به مجری آزمون ارایه نمایند.
10. دارا بودن دانشنامه یا گواهینامه موقت فراغت از تحصیل مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای کلیه متقاضیان مقاطع مختلف دانشگاهی، بدون ذکر کلمه معادل و ارزش استخدامی؛
تبصره 1: تاریخ فراغت از تحصیل داوطلبان میبایست حداکثر تا تاریخ 1401/11/15 (آخرین روز ثبت نام) باشد.
تبصره 2: آخرین مدرک تحصیلی ارایه شده مورد ملاک آزمون در زمان ثبت نام، مبنای استخدام خواهد بود و شرکت هیچگونه تعهدی نسبت به پذیرش و تعدیل مدارک تحصیلی بالاتر در طول دوران خدمت کارکنان را ندارد.
بدیهی است در صورتیکه متقاضیان استخدام، قبل از ثبتنام، مدارک تحصیلی بالاتری نسبت به مدرک ثبت شده در آزمون را داشته باشند، مدارک تحصیلی مورد نظر تحت هیچ شرایطی، قابل پذیرش نمیباشد.
تبصره 3: دانشنامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور میبایست به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده باشد.
11. متقاضیان، دارای شرایط سنی ذکر شده در جدول شماره 3 میتوانند نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند.

جدول شماره 3 :شرایط سنی متقاضیان شرکت در آزمون

ردیف مقطع تحصیلی حداکثر سن
(تا تاریخ اولین روز ثبت نام)
تاریخ تولد
(به بعد)
1 کارشناسی 33 1368/10/24
2 کارشناسی ارشد 35 1366/10/24

تبصره 1: حداکثر سن اعلام شده، برای تمامی مقاطع تحصیلی با احتساب خدمت نظام وظیفه منظور گردیده است.

امتیازات ویژه
5-1. امتیاز متقاضیان بومی
جذب 50 درصد از نیازمندی نیروی انسانی اعلام شده از میان متقاضیان بومی واجد شرایط شهرستان بندرماهشهر (بخش مرکزی (چمران و شهرکهای تابعه)، بندرامام خمینی) با رعایت سایر شرایط و ضوابط مقرر در این اگهی صورت می پذیرد.
متقاضیان بومی بندرماهشهر (بخش مرکزی (چمران و شهرکهای تابعه)، بندرامام خمینی) میبایست دارای حداقل یکی از شرایط زیر باشند:
الف) محل تولد متقاضی، یکی از شهرهای شهرستان بندرماهشهر باشد.
ب) محل صدور شناسنامه متقاضی، یکی از شهرهای شهرستان بندرماهشهر باشد.
پ) محل تحصیل دو مقطع آخر منجر به اخذ مدرک تحصیلی مقطع دیپلم پایه متقاضی، یکی از شهرهای شهرستان بندرماهشهر باشد.
ملاک شناسایی شهرستانهای مورد اشاره، بر اساس آخرین تقسیمات جغرافیایی کشور میباشد.
2-5. سهمیه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران
خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در کلیه رشته‌های شغلی مورد نیاز به شرح زیر از سهمیه ویژه برخوردار خواهند شد:
1) بیست و پنج درصد از ظرفیت کل استخدامی به خانواده‌های معظم شاهد، جانبازان و آزادگان، همسر و فرزندان شهدا، همسر و فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر، همسر و فرزندان آزادگان دارای یک سال و بالاتر اسارت، خواهر و برادر شهید تخصیص مییابد.
2) پنج درصد از ظرفیت کل استخدامی به رزمندگان با سابقه حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها، همسر و فرزندان آنان، فرزندان جانبازان کمتر از بیست و پنج درصد و آزادگان با کمتر از یکسال اسارت تخصیص مییابد.
تبصره 1: پنجاه درصد از پذیرش در سهمیه خانواده معظم شهدا و ایثارگران و همچنین سهمیه رزمندگان مختص متقاضیان بومی شهرستان بندرماهشهر (بخش مرکزی (چمران و شهرک‌های تابعه)، بندرامام خمینی) می باشد.
تبصره 2: جهت استفاده از امتیاز تخصیص داده شده برای خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران ارایه کد ایثارگری و یا تاییدیه از بنیاد شهید و امور ایثارگران الزامی است.
ضمناً لازم به ذکر است، اطلاعات مورد نظر از طریق سامانه خدمات الکترونیک ایثار «به آدرس سامانه خدمات الکترونیک ایثار» استعلام میگردد.
تبصره 3: مراجع تایید مدت حضور داوطلبانه در جبهه ها عبارتند از:
الف. معاونت نیروی انسانی هر یک از رده‌های نیروهای مسلح در مورد رزمندگان متبوع خود؛
ب. معاونت نیروی انسانی سازمان بسیج مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مورد بسیجیان و نیروهای مردمی، اعم از مستخدمین دولت و صاحبان مشاغل و صنوف آزاد و افراد فاقد شغل؛
ج. معاونت توسعه و سرمایه انسانی وزارت جهاد کشاورزی در مورد جهادگران.
نکته: متذکر می شود، داوطلبان گرامی نسبت به کنترل و ثبت اطلاعات موثق براساس موارد یاد شده در سامانه آزمون اقدام نمایند، بدیهی است در صورت عدم احراز اطلاعات ثبت نام در زمان کنترل مستندات، از ادامه فرایند ارزیابی داوطلب جلوگیری به عمل خواهد آمد.
3-5. کسب حداقل امتیاز برای برخورداری از امتیازات ویژه
کسب حداقل 50 درصد امتیاز آخرین نفر پذیرفته شده سهمیه عادی برای استفاده از سهمیه امتیاز متقاضیان بومی واجد شرایط بندرماهشهر (بخش مرکزی (چمران و شهرکهای تابعه)، بندرامام خمینی) و سهمیه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در مرحله آزمون کتبی الزامی است.
4-5. حداقل پذیرفته شدگان بومی شهرستان بندرماهشهر با احتساب مجموع سهمیه عادی و سهمیه های 25 % و 5 %خانواده های معظم شهدا وایثارگران 70 %با رعایت سایر ضوابط و شرایط مقرر آزمون خواهد بود.
مراحل آزمون
مراحل برگزاری آزمون به شرح زیر میباشد:
1. این آزمون در دو مرحله برگزار میگردد، در مرحله اول شرکت کنندگان از طریق آزمون کتبی (عمومی و تخصصی) مورد سنجش قرار میگیرند و براساس نتایج مرحله اول آزمون، سه برابر ظرفیت نیروی انسانی مورد نیاز جهت ردیف‌های 1 الی 3 جدول شماره 2 و پنج برابر ردیف‌های 4 الی 8 جدول شماره 2 ،به مرحله دوم آزمون، جهت انجام مصاحبه تخصصی- رفتاری دعوت خواهند شد و پس از انجام مصاحبه تخصصی- رفتاری، متناسب با ظرفیت مورد نیاز (براساس جدول شماره 2)، دارندگان بالاترین نمرات جهت انجام سایر مراحل اداری دعوت میگردند، بدیهی است اسامی نفرات اعلام شده در این مرحله به منزله پذیرش قطعی محسوب نمیگردد؛
2. در آزمون کتبی، دو دفترچه مجزا «با زمان اختصاصی برای هر دفترچه»، حاوی سوالهای عمومی و تخصصی به هر داوطلب ارایه خواهد شد؛
3 .نمره آزمون کتبی، بر اساس 40 درصد آزمون عمومی و 60 درصد آزمون تخصصی محاسبه میگردد؛
4 .کلیه سوالات آزمون عمومی و تخصصی به صورت چهارگزینه‌ای میباشد. توضیح اینکه به ازای هر پاسخ غلط، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته خواهد شد؛
5 .محاسبه نمره نهایی هر داوطلب با در نظر گرفتن 50 درصد برای مرحله آزمون کتبی (عمومی، تخصصی) و 50 درصد برای مرحله مصاحبه تخصصی- رفتاری صورت میپذیرد؛
6 .کسب حد نصاب حداقل 60 درصد میانگین نمرات سه نفر اول آزمون برای پذیرش نهایی در آزمون الزامی میباشد. 

مواد آزمون

مواد آزمون کتبی (عمومی و تخصصی) براساس توضیحات ارایه شده در زیر میباشد:
7-1. مواد آزمون کتبی عمومی
مواد آزمون کتبی عمومی برای هریک از گروه‌های شغلی به شرح جدول شماره 5 میباشد:

جدول شماره 5 :ضرایب مواد آزمون کتبی عمومی

عنوان ضریب
زبان و ادبیات فارسی 1
مهارت های هفت گانه فناوری اطلاعات (ICDL) 1/5
زبان انگلیسی عمومی 1
هوش و توانمندی های ذهنی 2

7-2. مواد آزمون کتبی تخصصی
مواد آزمون کتبی تخصصی برای هریک از گروه‌های شغلی مورد نیاز به شرح جدول شماره 6 میباشد:

جدول شماره 6 :مواد آزمون کتبی تخصصی

ردیف گروه مشاغل مواد آزمون
1 بهره بردار سایت انتقال حرارت، انتقال جرم و عملیات واحد، مکانیک سیالات، ترمودینامیک، سینتیک و طراحی راکتور
2 آزمایشگاه (مهندسی شیمی، مهندسی پلیمر، مهندسی پتروشیمی) انتقال حرارت، انتقال جرم و عملیات واحد، مکانیک سیالات، ترمودینامیک، سینتیک و طراحی راکتور
3 آزمایشگاه (شیمی) شیمی تجزیه، شیمی فیزیک، شیمی آلی، شیمی معدنی
4 تعمیرات ماشینری حرارت و سیالات، دینامیک و ارتعاشات، استاتیک و مقاومت مصالح، ترمودینامیک
5 بازرسی فنی حرارت و سیالات، دینامیک و ارتعاشات، استاتیک و مقاومت مصالح، ترمودینامیک
6 تعمیرات برق ماشین‌های الکتریکی، سیستم‌های کنترل خطی، بررسی سیستم‌های قدرت، مدارهای الکتریکی، الکترومغناطیس
7 تعمیرات ابزار دقیق الکترونیک، سیستم‌های کنترل خطی، مدارهای الکتریکی، سیگنال‌ها و سیستم‌ها، الکترومغناطیس
8 نظارت CM حرارت و سیالات، دینامیک و ارتعاشات، استاتیک و مقاومت مصالح، ترمودینامیک
9 مهندسی ایمنی بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE)، ریاضی و آمار، بهداشت محیط کار، ایمنی محیط کار، اصول و مبانی پدافند غیر عامل، مدیریت ریسک و تکنیک‌های ارزیابی ریسک

تمامی دروس تخصصی دارای ضریب یک میباشند.

مراحل ثبت نام
مراحل ثبت نام در آزمون به شرح زیر میباشد.
1. مراجعه به وب سایت آزمون به نشانی: وب سایت ثبت نام و اعلام نتایج اینترنتی آزمون ها
2. تکمیل فرم تقاضانامه الکترونیکی در سامانه ذکرشده در بند یک؛
3. بارگذاری عکس 4×3 پرسنلی با زمینه سفید یا روشن؛
نکته 1: عکس پرسنلی به صورت تمام رخ، بدون عینک، کراوات و کلاه گیس باشد؛
نکته 2: عکس پرسنلی جدید بوده، در صورت هرگونه تغییر ظاهری و یا عمل جراحی منجر به تغییر در چهره به هر شکل ممکن، داوطلب میبایست نسبت به تهیه عکس جدید اقدام نماید؛
4. بارگذاری تصویر تمام صفحات شناسنامه؛
5. بارگذاری تصویر کارت ملی؛
6. بارگذاری تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دایم غیر پزشکی؛
7. بارگذاری تصویر آخرین مدرک تحصیلی؛
8. بارگذاری مستندات مربوط به ایثارگری (حسب مورد)،
9. بارگذاری تصویر مدرک تحصیلی دیپلم
نحوه پرداخت وجه ثبت نام
تذکرات مهم

ثبت نام

 

دانلود دفترچه شرایط (PDF)
تقویم آزمون:
مهلت ثبت نام: تا 15/بهمن/1401
دریافت کارت آزمون: 23 الی 25/بهمن/1401
زمان برگزاری آزمون: 27 و 28/بهمن/1401
منابع آزمون:

جهت ثبت نام کلیک نمایید

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا