پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهسیستان و بلوچستانسیستان و بلوچستان- سردبیر

بیش‌از ۳۵ هزار شغل در سیستان و بلوچستان ایجاد شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: تعهد اشتغال این استان امسال ۲۸ هزار و ۱۴۲ نفر بود که با اقدامات انجام شده برای ۳۵ هزار و ۴۱۳ نفر شغل ایجاد شد که رشد ۱۲۶ درصدی را نشان می‌دهد.


به گزارش بازارکار به نقل از ایرنا حامد آرامش در نشست با استاندار سیستان و بلوچستان با مدیران دستگاه های تابعه وزارت مردم در استان اظهارداشت: با ابلاغ مشترک وزارتخانه‌های کشور و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این استان برای سالجاری متعهد به ایجاد اشتغال برای ۲۸ هزار و ۱۴۲ نفر شد که با تلاش و همگرایی مسوولان استانی، امروز علاوه بر تحقق کامل این تعهد، شاهد پیشرفت ۱۲۶ درصدی آن بر اساس اعلام سامانه رصد اشتغال کشور هستیم.
وی افزود: از ابتدای سالجاری تا امروز، اطلاعات ۳۵ هزار و ۴۱۳ نفر در سامانه رصد ملی اشتغال به ثبت رسیده است که شهرستان‌های زاهدان، زابل و چابهار در رتبه یک تا سه جدول بیشترین اشتغال ایجادی قرار دارند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس رتبه بندی بین دستگاهی نیز، کمیته امداد امام خمینی(ره)، نیروهای جهادی شامل معاونت محرومیت زدایی قرارگاه قدس و سازمان بسیج سازندگی سپاه سلمان و صنعت، معدن و تجارت، رتبه اول تا سوم را به خود اختصاص داده‌اند.
وی با اشاره به فعالیت‌های معاونت امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز گفت: در استان ۲ هزار و ۵۸۸ تعاونی فعال وجود دارد که ۵۹ هزار و ۵۸ نفر عضو آنها هستند.
آرامش درباره فعالیت تعاونی های مسکن هم اظهارداشت:۲۴۴ تعاونی در این حوزه در سیستان و بلوچستان داریم که ۵۲ تعاونی هم‌اینک در ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن استان مشارکت دارند.
وی با بیان اینکه عملکرد مطلوب شرکت های تعاونی در ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن باعث قرار گرفتن سیستان و بلوچستان در رتبه اول کشور شده است، ادامه داد: پایان سالجاری حدود ۲ هزار واحد ساخته شده در زاهدان تحویل متقاضیان می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: ۹۳ تعاونی فعال در حوزه مرزنشینان داریم که در ۹ ماهه گذشته از سال، ۱۲ میلیون دلار صادرات به کشورهای افغانستان،پاکستان و آسیای میانه و غرب آسیا داشته‌اند.
وی درباره فعالیت های معاونت روابط کار این اداره کل در سالجاری هم افزود: با تلاش همکاران ما در سراسر استان، مدت زمان رسیدگی به درخواست ها در مراجع حل اختلاف کار میانگین به ۳۰ روز رسیده، در حالیکه این آمار در گذشته بیش از ۲ برابر بوده است.
آرامش از کاهش ب۲۰ درصدی مقرری بگیران بیمه بیکاری و همچنین کاهش معوقات کارگری در سیستان و بلوچستان هم خبر داد.
وی اظهارداشت: یک‌هزار و ۵۵۷ مورد بازرسی از ابتدای سالجاری از کارگاه‌های پرخطر شامل کارگاه‌های ساختمانی، معادن، جایگاه‌های عرضه سوخت و گاز مایع توسط بازرسان کار استان انجام شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، افزایش ۶۱ درصدی را نشان می‌دهد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: با مجموع اقدامات صورت گرفته در حوزه بازرسی کار، حوادث ناشی از کار در استان نیز ۶۱ درصد کاهش یافته است.
وی درباره آمار یارانه بگیران سیستان و بلوچستان نیز افزود: ۸۰۰ هزار و ۳۰۹ خانوار با جمعیت سه میلیون و ۵۷۲ هزار و ۱۳ نفر در حال حاضر یارانه دریافت می کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا