خراسان شمالیخراسان شمالی- سردبیر

استاندار خراسان شمالی: مهمترین دغدغه خراسان شمالی، اشتغال جوانان است

استاندار خراسان شمالی مهمترین دغدغه استان را اشتغال جوانان دانست.

استاندار خراسان شمالی مهمترین دغدغه استان را اشتغال جوانان دانست.
محمدرضا حسین نژاددر یادواره شهدای سوم خرداد و ۱۳ شهید عملیات بیت المقدس شیروان در اجتماع فاتحان خرمشهر که در مسجد جامع شهرستان برگزار شد، اشتغال جوانان را مهمترین دغدغه این استان دانست که باید به آن رسیدگی شود.
نماینده عالی دولت در استان، گردشگری، آسفالت راه ها، کشاورزی، دامپروری، مهار آب‌های مرزی و معادن را از مهمترین برنامه های استاندار خراسان شمالی در سفر آتیه رئیس جمهور به خراسان شمالی ذکر کرد و گفت: این موارد جز با تعامل و حفظ وحدت مدیران و مردم میسر نخواهد شد و پیشرفت و توسعه استان باید با تلاش مضاعف جمعی اتفاق بیفتد.
حسین نژاد همچنین با اشاره به سالروز آزادی خرمشهر بیان کرد: ایمان، استقامت شهدا، جانبازان و رزمندگان در سوم خرداد معادله جنگ را به نفع جمهوری اسلامی ایران تغییر داد.
وی افزود: سوم خرداد عزتی ماندگار برای ملت ایران است که منجر به فتح خرمشهر شد. خیلی ها در تلاش بودند که گفتمان مقاومت ایران اسلامی راخدشه دار کنند اما تجربه سوم خرداد و فتح خرمشهر ثابت کرد که باید با دشمن با قاطعیت صحبت کرد.
وی سوم خرداد را سند گویای کاربری این نوع تفکر دانست و اظهار کرد: مظلومیت یکی از نمادهای پیروزی در سوم خرداد بود و جنگی نابرابر به ایران تحمیل شده بود.
استاندار خراسان شمالی گفت: اگر امروز ملت های اسلامی جرات ایستادگی در مقابل زورگویان را پیدا کرده اند این شجاعت را ملت رشید ایران و شهدای دفاع مقدس به ما آموخته‌‎اند که در نتیجه فتح خرمشهر، فتح ملی برای فرزندان این کشور باقی ماند.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنان خود پایه گذاری اندیشه مقاومت با دست خالی در مقابل زورگویان را از مهمترین دستاوردهای عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهر ذکر کرد و ادامه داد: الهام‌بخشی اندیشه مقاومت راه جدیدی برای مبارزه با امپریالیسم و مبارزه با زور و ستم ایجاد کرد که همه بر گرفته از نهضت امام حسین و سیره اهل بیت (ع) بوده و این اندیشه در ملت های تحت ستم منطقه و دنیا نهادینه شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا