پیشنهاد سردبیرخراسان رضویخراسان رضوی- سردبیردسته‌بندی نشده

برگزاری جشنواره بزرگ کارآفرینی مه بانو در باغ گیاه‌شناسی مشهد

با مشارکت مرکز خدمات حوزه علمیه و شهرداری مشهد جشنواره بزرگ کارآفرینی مه بانو در باغ گیاه‌شناسی مشهد برگزار شد.

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاحبخ این جشنواره گفت: اینگشایش نمایشگاه کارآفرینی مه بانو در مشهد نمایشگاه حرکتی از جنس فرهنگ و گفتمان فرهنگی که در مشهد مقدس رقم خورده است و مشهد این ظرفیت را دارد که مهد فرهنگ ایرانی اسلامی داشته باشد.
خادمی افزود: تلاقی عرصه فرهنگ و اقتصاد در قالب محصول خلأ جدی در جامعه است و ما باید به این سمت برویم که کارآفرینی را به سمت تولید و معنا ببریم و فرهنگ ایرانی اسلامی را به خانواده ایرانی منتقل کنیم.
شهردار مشهد هم در این مراسم گفت: مشهد تصمیم گرفته تا طلایه دار زن الگوی انقلاب اسلامی باشد لذا در همین راستا، برنامه‌های مدیریت شهری را با هدف حمایت از مشاغل خانگی و کسب و کار‌های بانوان سوق می‌دهد.
ارجاعی افزود:در دنیا دو نگاه غالب به زن وجود دارد در تفکر شرقی زن موجودی منزوی و به دور از تمدن است و در تفکر غربی، جنسیت زن بر انسانیتش تقدم دارد ودر خدمت نظام سرمایه داری است.
وی گفت: انقلاب اسلامی الگوی سومی از شیرزن انقلابی در جهان رونمایی کرد که چه در ایام قبل از انقلاب و چه در دوران جنگ تحمیلی و پس از آن در نقش‌هایی مهم در جامعه درخشید.
شهردار مشهد گفت: امروز بانوان مشهدی تصمیم گرفتند تا در نقش الگوی سوم زن مسلمان در عرصه‌های مختلف همچون مشاغل خانگی اشتغال و کارآفرینی و علم آموزی بدرخشند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا