لرستانلرستان- سردبیر

دستگاه‌های اجرایی لرستان تعهد اشتغال خود را محقق کنند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: با توجه به زمان باقیمانده تا پایان سال دستگاههای اجرایی تعهد اشتغال خود را محقق کنند.

به گزارش بازار کار، علی جهانی در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری کوهدشت با اشاره به ظرفیت های خدادادی و توانمندی‌های این شهرستان اظهار کرد: همه باید تلاش کنیم تا با بسترسازی  و برنامه ریزی های زمانبندی شده به ویژه برای  مناطق کمتر توسعه یافته، روستایی در چارچوب اعتباراتی که دولت به استان اختصاص می دهد و همچنین شناسایی افراد واجد شرایط برای سرمایه گذاری و ایجاد طرحهای اقتصادی و اشتغال زمینه را فراهم و تسهیل کنیم.

وی افزود: در حوزه مشاغل خانگی شهرستان کوهدشت بالغ بر 183 طرح مستقل و پشتیبان با اعتبار 8 میلیارد و 440 میلیون تومان امسال معرفی شدند که تاکنون حدود سه میلیارد تومان از این تسهیلات پرداخت شده و لازم است بانکها هم شرایط را برای پرداخت این وامها برای متقاضیان تسهیل و تسریع کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان به اعتبارات ابلاغ شده تبصره 16 به استان اشاره کرد و گفت: در این راستا تسهیلات بسیار خوبی به استان با هدف توسعه و ایجاد اشتغال تخصیص داده شده که جذب حداکثری این اعتبارات شرایط توسعه و اشتغالزایی در استان و شهرستان کوهدشت را فراهم می کند.

جهانی بر تحقق اشتغال تعهد شده دستگاه های اجرایی در سال جاری تاکید کرد و اظهار داشت: امسال در شهرستان کوهدشت باید دستگاه های اجرایی 3 هزار و 409 فرصت شغلی جدید ایجاد کنند که تاکنون  بالغ بر 2 هزار و 542 شغل ایجاد و در سامانه رصد اشتغال به ثبت رسیده که با توجه به زمان باقی مانده در سال جاری دستگاه های اجرایی باید تمام تعهد اشتغال خود را محقق کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا