پیشنهاد سردبیرچهارمحال و بختیاریچهارمحال و بختیاری- سردبیردسته‌بندی نشده

امسال نیمی از تعهد اشتغال بنیاد برکت در چهارمحال و بختیاری محقق شد

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری با اشاره به تعهد ایجاد سه هزار فرصت شغلی در سالجاری در استان گفت: تاکنون حدود نیمی از تعهد اشتغال بنیاد برکت در استان محقق شده است.

حمود ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای ایجاد اشتغال توسط بنیاد برکت در استان پرداخت پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت از سوی این بنیاد برای ایجاد سه هزار شغل در سالجاری برنامه‌ریزی شده است که از ابتدای سالجاری تاکنون سه هزار و ۷۹۳ طرح از سوی این بنیاد برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

به گفته وی، در این مدت به یک‌هزار و ۸۲۳ طرح از سوی بانک‌های عامل تسهیلات پرداخت شده است و مابقی طرح‌های معرفی شده در نوبت دریافت تسهیلات قرار دارند.
وی میزان پرداخت تسهیلات بانک‌های عامل استان را یک‌هزار و ۱۸۷میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت عنوان کرد و افزود: این میزان نزدیک یک پنجم تعهد تسهیلات اشتغال این بنیاد در استان است.
ابراهیمی اظهار داشت: طرح‌های دارای اشتغال ایجاد شده در استان در زمینه مشاغل خرد و زودبازده و در حوزه صنایع دستی و کشاورزی است.
وی افزود: در این مدت از شهرستان کیار ۶۵۷ طرح، اردل ۶۶۲ طرح، فارسان ۴۳۱ طرح، سامان ۴۱۵ طرح، لردگان ۳۹۹طرح، کوهرنگ ۲۸۰طرح، بن ۲۲۱ طرح ، بروجن ۲۰۰طرح و خانمیرزا نیز ۱۹۱ طرح برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای ۱۱ شهرستان با جمعیتی نزدیک به یک میلیون نفر است و در نرخ بیکاری در این استان بالاست.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا