پارک های علم و فناوریپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشدهشرکتهای دانش بنیان

در قالب برگزاری همایشی؛ قالب‌سازی دانش‌بنیان شبکه‌سازی می‌شود

پارک علم و فناوری خراسان رضوی همایشی به منظور ایجاد و توسعه تعاملات شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان با صنایع پرکاربرد قالب‌سازی می‌کند.

به گزارش بازار کار و به نقل از ایسنا ، دومین همایش کانون قالب‌سازان با همکاری پارک علم و فناوری خراسان رضوی برگزار می‌شود.
مسعود میرزائی شهرابی، رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: قالب‌سازی از مشاغل بسیار مهم و پرکاربرد در صنعت است و از این حوزه فناوری در جهت ساخت انواع قطعات با اندازه و جنس‌های گوناگون استفاده می‌شود.
وی ادامه داد: استفاده از قالب‌ها از گذشته‌های بسیار دور مرسوم بوده است و از قالب‌ها عمدتا برای تولید انبوه قطعات استفاده می‌شود، از این رو کمتر صنعتی را می‌توان یافت که مصداقی از قالب‌های صنعتی در آن نباشد.
وی کاربرد قالب‌سازی از صنایع ماشین‌سازی و برق و متالورژی تا صنایع و محصولات فرهنگی در مقیاس‌های انبوه را از زمینه‌های کاربرد انواع مختلف قالب‌ها ذکر کرد.
شهرابی تاکید کرد: از سوی دیگر عمده محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان نیازمند تامین قالب‌های صنعتی و بعضا پیچیده هستند و از این رو توسعه فناوری در این صنعت از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. لذا شبکه‌سازی متخصصین در این زمینه و نفوذ فناوری در آن بسیار اهمیت خواهد داشت.
به گزارش ایسنا، در این همایش در خصوص موضوعاتی چون “آشنایی با اهداف و ظرفیت‌های کانون قالب‌سازی در زمینه‌ تولید”، “شبکه‌سازی و ایجاد و توسعه تعاملات شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان و متخصصین فعال در زمینه قالب‌سازی و خدمات وابسته”، “برگزاری نمایشگاه تخصصی با حضور شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان و اعضای رسمی کانون قالب‌سازان” و “توان‌سنجی و ارزیابی مالی اعضای کانون برای خرید زمین” بحث و تبادل نظر خواهد شد.
زمان برگزاری این همایش فردا، چهارشنبه ۵ بهمن در محل این پارک است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا