استان هاپیشنهاد سردبیرخراسان رضویدسته‌بندی نشده

۷۱۰ فرصت شغلی در گناباد ایجاد شد

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: ۷۱۰ فرصت شغلی جدید طی یک سال گذشته (دهه فجر سال گذشته تاکنون) در بخشهای مختلف این شهرستان ایجاد شده است.

به گزارش بازار کار به نقل از ایرنا ، هادی ایزدی  در آستانه دهه فجر  افزود: از این تعداد ۱۲۰ شغل در بخش صنعت و معدن ، ۵۷۷ شغل در بخش تجارت و ۱۳ اشتغال در بخش مشاغل خانگی بوده است.
وی ادامه داد: بیشترین میزان اشتغال شهرستان گناباد در این مدت مربوط به بخش صنعت، معدن و تجارت بوده است.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: هزار و ۵۳۵ میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع داخلی، تبصره ای، مشاغل خانگی، بنیاد علوی و منابع داخلی به ۳۸۰ طرح و واحد کوچک و متوسط صنعتی و صنفی در این شهرستان طی همین مدت پرداخت شد.
ایزدی افزود: ۵۶ مجوز جدید سرمایه گذاری صنعتی با حجم سرمایه گذاری هشت هزار و ۸۵۷ میلیارد ریال و با زمینه اشتغال مستقیم ۸۸۸ نفر طی یک سال گذشته در شهرستان گناباد صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن از نظر تعداد ۱۸درصد و لحاظ میزان اشتغال ۳۲درصد و از نظر مقدار سرمایه گذاری ۴۶ درصد رشد نشان می دهد.
وی اضافه کرد: این مجوزها در زمینه ماشین سازی و تجهیزات، صنایع معدنی، صنایع فلزی، محصولات بهداشتی، مواد غذایی، قطعات پلاستیکی، محصولات بتونی و تولید مبلمان بوده است.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: ۱۳ پروانه بهره‌برداری صنعتی نیز با حجم سرمایه گذاری ۳۵۷ میلیارد ریال و اشتغال مستقیم ۱۲۰ نفر در بخشهای تجهیزات پزشکی، پوشاک، تولید مواد شوینده و پاک کننده، ماسه ریخته گری ، انواع بلوک و آجرسفال و بازیافت قطعات پلاستیکی در همین مدت در شهرستان گناباد صادر شد که نسبت به دوره مشابه سال قبل آن از نظر تعداد ۱۰ درصد رشد داشته است
ایزدی افزود: هفت هزار و ۴۱۲ تن کالای صنعتی به ارزش پنج میلیون و ۸۳۷ هزار دلار طی همین مدت از گناباد به ۱۸ کشور هدف صادر شد که در مقایسه با یک سال قبل از آن از لحاظ وزنی ۱۶ درصد و از نظر ارزش ۱۸ درصد رشد نشان می دهد.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد مهمترین این کالاهای صادراتی را آجر و جرم نسوز، ظروف چینی، شانه و ظروف مقوایی ،فرآورده های لبنی، کیسه پلی پروپیلن، نشاسته، زعفران و پسته بسته بندی شده، پودر موسیر، نمک و پودرهای معدنی ذکر کرد.
ایزدی همچنین از صدور۵۷۷ پروانه کسب جدید از دهه فجر سال گذشته تاکنون در شهرستان گناباد خبر داد و گفت: این میزان نسبت به دوره مشابه سال قبل از آن ۵۴ درصد رشد داشت.
وی افزود:میزان ذخیره مواد معدنی شهرستان گناباد در همین مدت از ۳۷ به ۴۲ میلیون تن افزایش یافته و ۶ پروانه بهره برداری معدنی و گواهی نامه اکتشاف مواد معدنی با سرمایه گذاری ۱۷۱ میلیارد ریال در این شهرستان صادر و ۴۰ مورد گزارش نظارتی بخش معدن هم تهیه شده است.
۱۷ واحد صنعتی در زیربخشهای صنایع کانی فلزی و غیرفلزی، صنایع غذایی، شیمیایی و سلولزی در بخش صنعت گناباد فعالیت دارند که برای راه‌اندازی آنها هزار و ۲۷۳ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است و برای سه هزار و ۲۸۴ نفر به طور مستقیم و ۲ برابر این تعداد به طور غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.
سه شهرک و ناحیه صنعتی نیز با ۴۴۷ هکتار زمین و ۵۴ واحد فعال و ۱۱ سردخانه و انبار و سیلو در این شهرستان فعال است.
مرکز شهرستان گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا