لرستانلرستان- سردبیر

ایجاد ۸۰۰ شغل با راه‌اندازی هفت پروژه بزرگ اقتصادی در لرستان

استاندار لرستان از ایجاد ۸۰۰ شغل با راه‌اندازی هفت پروژه بزرگ اقتصادی در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار بازار کار لرستان و به نقل از ایسنا، فرهاد زیویار، امروز چهارم خرداد ماه در دیدار با مدیرعامل و عضو هیئت‌مدیره بانک صنعت و معدن، اظهار کرد: سفر رئیس‌جمهور به لرستان فصل جدیدی از توسعه و تغییر و تحولات کار در استان به وجود آورد.

وی بیان کرد: در یک برهه اعتبارات نقدی در استان دو سال بود کمتر از ۱۰۰ میلیارد تومان بود، با این سفر در اولین فصل واریز وجوه نقدی مجموع اعتبارات و برای مجموعه پروژه‌های عمرانی بالغ‌بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده شده است، یعنی تحرک دادن به کارهای عمرانی و فعالیت‌هایی که می‌شود انجام داد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه تسهیلات نیز در مقایسه با ادوار قبل نبود، عنوان کرد: تسهیلات و اعتبار خوبی برای استان در نظر گرفته شده که ممکن است امکان تحقق بهره‌گیری از این تسهیلات را پیدا نکنیم.

زیویار اضافه کرد: تقریباً چک سفید در اختیار استان قرار داده شده، بالغ‌بر ۸۰۰۰ میلیارد تومان اعتبارات ریالی است و آن طرف اعتبارات ارزی نیز داریم که امیدواریم با حمایت بانک‌ها بتوانیم آن‌ها را مورد استفاده قرار دهیم.

نماینده عالی دولت در لرستان  افزود: هشت مورد واحد صنعتی داریم که در رابطه با هرکدام تحلیل متفاوتی وجود دارد، به برخی واحدهای صنعتی امیدوارانه نگاه می‌کنیم، چون می‌خواهد از بیت‌المال در این راه هزینه شود باید دقیق به این موضوع نگاه کرد، امیدواریم در کنار هم بتوانیم چرخ صنعت استان را بهتر به چرخش درآوریم.

وی عنوان کرد: اگر از واحدهای صنعتی استان بازدید کنید، می‌بینید که ماحصل آن ایجاد شغل برای حداقل ۸۰۰ نفر است.

زیویار گفت: در رابطه با مجموعه پارسیلون دقت نظر بیشتری داشته باشید، اگر صبر کنیم و پول حق هیئت‌مدیره پرداخت کنیم معتقدم سوءاستفاده از زمان و سرمایه کشور است، اگر بگوییم به خاطر تورم و ارزش‌افزوده صبر کنیم، فردا نسل‌ها چه قضاوتی در مورد ما می‌کنند.

وی بیان کرد: صرفاً بگوییم که یک ساختمان باقی بماند قیمتش بالا برود، ما راجع به یکسری مباحث دیگر مانند سرمایه انسانی نیز باید احساس مسئولیت کنیم.

استاندار لرستان ادامه داد:  ماشین سازی مجموعه‌ای است که اگر در دادن تسهیلات به آن تسریع شود من معتقد هستم در اسرع وقت می‌توانیم شاهد شکوفایی و اشتغال بیشتر این مجموعه و حتی کار اساسی در سطح کشور باشیم، چون یک کار بنیادی به‌حساب می‌آید و تقریباً جزء صنایع مادر است.

زیویار تصریح کرد: کارخانه سیمان ازنا بالغ‌بر ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و حتی فاز اول آن به‌شرط اینکه تسهیلات بگیرد شاید تا مردادماه افتتاح شود.

وی بیان کرد: یخچال‌سازی بوژان نیز طبق قولی که مدیرعامل آن در سفر ریاست‌جمهوری داده، اگر تسهیلات در اختیار آن قرار داده شود ظرفیت ایجاد اشتغال آن دو برابر شده و می‌تواند پکیج لوازم‌خانگی که تولید می‌کند را کامل کند.

زیویار تاکید کرد: سفر شما مکملی است بر سفر رئیس‌جمهور به استان و تحقق عملی وعده‌های داده شده است.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا