لرستانلرستان- سردبیر

کارخانه یخچالسازی بوژان ظرفیت افزایش کارگر را تا 600 نفر دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: با پرداخت تسهیلات به کارخانه یخچالسازی بوژان ظرفیت افزایش کارگر به 600نفر وجود دارد.

به گزارش خبرنگار بازار کار لرستان و به نقل از ایسنا، سیروس ابراهیمی امروز چهارم خرداد ماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در ادامه سفر ریاست‌جمهور به استان، رئیس بانک صنعت و معدن به همراه هیئت همراه به لرستان سفر کردند که مصوبات سفر ریاست‌جمهوری را بررسی و از نزدیک بازدیدی از آن‌ها داشته باشند.

وی ادامه داد: مدیرعامل بانک صنعت و معدن در ابتدا دیداری با استاندار لرستان داشتند و پس از آن از کارخانه یخچال‌سازی بوژان بازدید کردند که مدیران آن برای طرح توسعه درخواست تسهیلات ۳۵۰ میلیارد تومانی کردند که ۲۰۰ میلیارد تومان آن ثابت و ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه در گردش است، البته از محل تبصره ۱۸ نیز ۵۰ میلیارد تومان به این پروژه تخصیص داده شده که بانک عامل آن نیز صنعت و معدن بود که در حال پرداخت است.

ابراهیمی افزود: به نظر من مدیرعامل بانک صنعت و معدن در بازدید از کارخانه یخچال‌سازی بوژان نظر مساعدی در رابطه با پرداخت تسهیلات به این پروژه داشتند که بتوانند آنجا یک پکیج را تولید کنند و با امکاناتی که دارند ظرفیت را از ۱۵۰ نفر کارگر فعلی به ۶۰۰ نفر افزایش دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان  بیان کرد: از ماشین‌سازی خرم‌آباد و شرکت پرس بازدید شد که مجموعه فعال، جدی و پرکار است که ۲۰۰ میلیارد تومان درخواست تسهیلات دادند که نظر مساعد داشتند.

وی با اشاره به بازدید از شرکت پارسیلون، عنوان کرد: این شرکت مشکلات خودش را دارد، بانک‌های ملی، صنعت و معدن و سپه و شرکت آتیه دماوند سهامدار آن هستند، هنوز حسابرسی آن تکمیل نشده، باید حسابرسی تکمیل شده و سهم بانک‌ها و آتیه دماوند در آن مشخص شود و بعد از مشخص شدن سهام میزان مالکیت واحدها مشخص شود از مدیرعامل بانک صنعت و معدن قول گرفتیم در تهران جلسه مشترک داشته باشیم.

ابراهیمی بیان کرد: تا حسابرسی تکمیل نشود هیچ تصمیمی در رابطه با پارسیلون نمی‌توان گرفت، چیزی که به ما قول دادند تا یک هفته دیگر حسابرسی تکمیل شود ولی ممکن است یک ماه تا ۳۵ روز طول بکشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان، تصریح کرد: پس از تکمیل حسابرسی جلسه مشترکی با بانک صنعت و معدن خواهیم داشت که در جهت راه‌اندازی یا واگذاری آن تصمیم‌گیری شود چون این منطقه به‌عنوان منطقه ویژه اقتصادی دیده شده، مصوبه مجلس، شورای نگهبان و دولت را دارد و منطقه‌ای است که می‌تواند در رشد نرخ اقتصادی استان نقش بسزایی را داشته باشد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا